Haber

Abdullah Avcı: Gol olacağını hissettim, olmazsa yapacak bir şey yok

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ilkokula değil de anaokuluna başlamış gibi çalıştığını belirterek, “Ben gol olacağını hissettim. Oyuncu da hissedecek. Olmazsa yapacak bir şey yok.” güle güle.”

Trendyol Süper Lig’in 12. haftasında evinde Konyaspor’u 2-1 mağlup eden Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, geçtiğimiz hafta güçlü bir maç sergilediklerini belirterek, “Fenerbahçe maçından sonra ne kadar zorlu bir maç geçireceğimizi biliyorduk. Hafta içi rakibimizle karşılaşacaktık. Çok çalıştık. Maçı santim santim planlarken sayısal olarak her yerde üstün olmamız gerekiyordu. İlk 45 dakikada hoşuma gitmeyen durumlar oldu. Isınma sırasında -Up, yardımcı antrenörlerimizden enerjimizin iyi olmadığı bilgisini aldım. Futbolda her teknik ve taktiği deneyin. Bu işin duygusunu ve ruhunu kaybetmemek için “Gerekli” dedi.

“Bu iş bir takım oyunudur”

İkinci yarıya taktik değiştirerek başladıklarını belirten Avcı, “Sonra baskı yapıp golü yedik. Sonra da yemeyeceğimiz bir gol yedik. Sanki bu işe ilkokuldan değil de anaokulundan başlamış gibi çok çalışıyorum. . Çok fazla tekrar yapıyoruz ve bu bir takım oyunu. Duygularınızla oynayamazsınız. Grup için oynanır.” İkinci yarıda oynanan oyundan memnunum. Elbette eksikliklerimiz var. Bol tekrar yapmamız gerekiyor. Trabzon şehrinin nasıl bir oyun istediğini çok iyi biliyorum. Bunu başaran bir teknik ekibimiz var. Daha hızlı, daha baskılı ve beraberinde kaliteyi artıracak bir durum yaratmamız gerekiyor. “4 maçta 10 puan. Bu olağanüstü bir şey, bize ivme kazandıracak. Milli devre öncesi moralimizi yükseltti. Onuachu’nun attığı gol muhteşem bir gol, onun için bir parantez daha açıyorum” dedi.

“Olmazsa yapacak bir şey yok güle güle”

Gol atacaklarını hissettiğini belirten Avcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Top atılmamalı diyorum. Bunu oyuncular da yaşayacak. Ben her anı yaşıyorum. Oyuncunun da yaşaması lazım. Eğer öyleyse.” olmuyor, yapacak bir şey yok. Güle güle. Açıkçası bu oyun bir organizasyon oyunu. Gelişimimizi hızlandırmamız lazım.” – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu