Haber

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla buluştu

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk kentte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir restoranda yapılan toplantıda Öntürk, 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Kentin yeniden canlanmasında herkese görev düştüğüne işaret eden Öntürk, “Bazı zamanlar tartışma, çatışma, rekabet duygusunu yaşayamadığımız zamanlar oluyor. Hatay’da da böyle bir dönem yaşıyoruz. Bütün zamanımızı harcıyoruz. Bu şehrin yeniden inşası ve ihyası için gücümüze güç katıyoruz ve bunu yapmaya da devam ediyoruz.” Devam edeceğiz.” dedi.

Deprem sırasında ve sonrasında kentte yaşanan sorunlara dikkat çeken Öntürk, tüm sorunları tespit ettiklerini söyledi.

Mehmet Öntürk, tecrübe, bilgi birikimi ve projelerle Hatay halkına hizmet etmeye hazır olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Antakya artık tarla haline geldi. Defne, Samandağ, Kırıkhan, Hassa ve birçok ilçemiz alt ve üst yapısını kaybetmiş durumda. Bizim görevimiz bu şehri yeniden inşa etmek, yeniden ayağa kaldırmaktır. Şehrimizin sorunlarını, kentimizin sorunlarını biliyoruz. Köylerimizi, mahallelerimizi, ilçelerimizi derslerimize göre inceledik, “Bu şehir benimle ayakta durmaz, bu şehir tüm renkleriyle ayağa kalkar.”

Hatay’ın acısını bilerek basit bir seçim kampanyası yürüteceklerini belirten Öntürk, “En iyisini yapacak güç ve bilgi birikimine sahibiz. Şehri ayağa kaldırmak için tek hedefimize, omuz omuza, omuz omuza vererek ulaşacağız.” Millet İttifakı, şehrimizi yormadan, acılarımızı unutmadan, “Birlik olacağız, kenetleneceğiz ve buradan çare bulacağız.” dedi.

Öntürk programda gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Programa AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Adem Yeşildal, Kemal Karahan ve Abdulkadir Özel, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, MHP Hatay İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve partililer de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu