Haber

Aksaray’da acı bekleyiş! Asel bebek için arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Kumbuzoğlu, kentte dün gece başlayan sağanak yağışın ardından Ihlara yolunun Kireçlik mevkiinde meydana gelen selde kaybolan 3 aylık Asel Balcan’ı arayan grupların çalışmalarını inceledi.

Çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Kumbuzoğlu, “Asel bebeği aramaya devam ediyoruz. Tüm güvenlik güçlerimiz, arama kurtarma ekiplerimiz burada. Devlet burada. Tüm belediye çalışanlarımız ve tüm teknik ekiplerimizle buradayız. Sivil toplum kuruluşlarının da büyük desteği var. Tabii ki çok zor bir süreç. “Sel felaketi olduğu için arama kurtarma çalışmalarını zorlaştırıyor ama ekiplerimiz bu konuda son derece tecrübeli, güçlü ve tecrübeli. Bölgeyi detaylı bir şekilde araştırıyoruz.” dedi.

Ekiplerin teknik raporlarına bağlı olarak arama çalışmalarının uzayabileceğini belirten Kumbuzoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yüzden sabırla ve umutla Asel bebeğimize kavuşmaya çalışıyoruz. Ailesine de zaman zaman bilgi veriyoruz. Vardiyalı çalışıyoruz, bu yüzden arama kurtarma ekibini çok daha büyüttük. Eğer yardım edecek arkadaşlar varsa. Yorgunsanız veya dikkatiniz dağılmışsa hemen değiştiriyoruz. Geniş bir ekiple sürdürdüğümüz arama çalışmalarının başarılı olmasını umuyoruz.” Bu şekilde sonuçlandıracağız.”

Vali Kumbuzoğlu, çalışmaları takip eden baba Nazif Balcan (25) ile de görüştü.

haber-bergama.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu