Haber

‘Asya Oyunlarına Giden Yol’ e-spor yarışması Asya Oyunları öncesi başlıyor

MACAO, 17 Haziran (Xinhua) — “Asya Oyunlarına Giden Yol” elektronik spor Yarış Cuma günü Çin’in Makao Özel İdari Bölgesi’nde başladı. Bu sınıflandırma yarışması, Çin’in doğusundaki Zhejiang eyaleti, Hangzhou’da yapılacak olan 19. Asya Oyunlarının habercisi.

Asya’daki 29 ülke ve bölgeden takımların, League of Legends ve DOTA 2 gibi popüler oyunların yer aldığı, 24 maç gününe yayılan yedi etkinliğe katılması planlanıyor. Özellikle bu turnuva, tüm Asya’yı kapsayan türünün ilk örneği.

“Asya Oyunlarına Giden Yol” yarışması, Asya Elektronik Sporlar Federasyonu (AESF) ve Asya Olimpiyat Konseyi’nin (AOK) ortak çabasıyla düzenleniyor. Yarış, Hangzhou Asya Oyunları’nda düzenlenecek e-spor etkinliklerine bir göz atmanın yanı sıra, sporcuların hünerlerini sergilemeleri için bir platform görevi de görüyor. AESF Lideri Kenneth Fok da bu ikili hedefin altını çizdi.

AOK’nin proje ve operasyon yöneticisi Wissam Trkmani, e-spor ve klasik sporun eş zamanlı gelişimini takdirle karşıladığını ifade ederek, bunu sporun dijital çağdaki evriminin bir kanıtı olarak gördüğünü belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu