Haber

Aydın merkezli “kaçak maluliyet raporu” operasyonunda 56 kişi gözaltına alındı

Aydın’da düzenlenen operasyonda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 56 kişi gözaltına alınırken, bu sırada engellilere tanınan haklardan haksız olarak yararlanmak isteyenlere para karşılığı tutanak tutulduğu öne sürüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, bazı şahısların sahte maluliyet raporu düzenleyerek halka zarar verdiği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gruplar, İstanbul ve İzmir’de gözaltına alınan 71 kişinin yanı sıra Aydın’a eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda aralarında memurların da bulunduğu 56 kişi “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “örgüt faaliyeti çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık”, “resmi belge ve belgelerde sahtecilik” suçlarından gözaltına alındı. rüşvet”.

Organize hareket ettikleri iddia edilen zanlıların, hasta olmayanlar yerine engellileri sağlık kontrolünden geçirerek ihbarda bulundukları ve haksız kazanç sağladıkları belirlendi.

Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu