Ekonomi

BMO, Sarepta Therapeutics’i Outperform notuyla analiz etmeye başladı

BMO hisse senedi araştırma analistleri, Sarepta Therapeutics’i (SRPT) ‘Olağanüstü’ derecelendirme ve 170 dolarlık fiyat hedefiyle analiz etmeye başladı ve şirketin Duchenne Musküler Distrofi (DMD) tedavisindeki liderlik konumunu öne sürdü.

Analistler müşterilere Çarşamba günü yaptıkları açıklamada, “DMD’de karşılanmayan önemli tıbbi ihtiyaç kritik faktördür” dedi.

Sarepta şu anda her yıl 1 milyar doların üzerinde gelir sağlayan dört DMD tedavisini pazarlamaktadır. BMO’nun olumlu değerlendirmesi esas olarak Elevidys’in 4 ila 5 yaş arasındaki hastalardaki güçlü etkinliğinden kaynaklanmıştır; ikincil olarak, BMO’nun, DMD’deki karşılanmayan tıbbi ihtiyaçların Elevidys’in önemli ölçüde benimsenmesine yol açabileceği inancını doğrulayan doktorlarla yaptığı görüşmelere dayanmaktadır; ve son olarak Sarepta’nın benzersiz klinik, ticari ve mevzuat bilgisinin rakipler için yarattığı değerli sürtüşme üzerine.

BMO projeleri Elevidys’in üç aylık satışları, Sarepta’nın 2024’teki mali performansında önemli bir faktör olacak.

“Elevidys, onayın ardından ilk iki çeyrekte 200 milyon dolarlık satış elde etti; bu, hastalardan gelen güçlü talebin yansıması olarak fikir birliği tahminlerine göre %12 artış gösterdi. Doktorlarla yaptığımız görüşmeler, uygun aday olan neredeyse tüm hastaların Elevidys’i seçeceğini gösteriyor; Şüpheci doktorlar, hastalarının yaklaşık %50’sinin Elevidys’i benimseyeceğini öngörüyor” dedi.

“Elevidys’in, ayaktan hastalar için kullanım kısıtlamaları ile FDA’dan tam onay almasını bekliyoruz; bu, Sarepta’yı DMD konusundaki uzmanlığından, geniş hasta, sigortacı ve reçete yazan ağından ve geliri artırmak için pazar hakimiyetinden yararlanacak şekilde benzersiz bir konuma getirecek. “Bir rakibin ortaya çıkmasını öngörmüyoruz.”

Şirketin gen terapisi portföyü ayrıca büyüme için ek potansiyel sunuyor.

Bu haberin ardından SRPT hisselerinin değeri Çarşamba günü %0,87 artışla 120,13 dolara yükseldi.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu