Ekonomi

Borsa günün ilk yarısında yatay seyretti

Günün ilk yarısında BIST 100 endeksi saat 13:00 itibarıyla önceki kapanışa göre 2,18 puanlık düşüşle 7.566,12 puana geriledi. Toplam işlem hacmi 33,4 milyar lira oldu. Bankacılık endeksi yüzde 0,78, holding endeksi ise yüzde 0,39 kayıp yaşadı. Bölüm endeksleri arasında en çok kazanan yüzde 2,45 ile bilişim olurken, en çok düşen ise yüzde 1,56 ile orman kağıt basım oldu.

Analistler, ABD’de bugün açıklanacak enflasyon verileri öncesinde küresel borsalarda temkinli bir seyir izlendiğini belirterek, bugün Fed yetkililerinin sözlü yönlendirmelerinin de yatırımcıların odağında olduğunu söyledi.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonla mücadelede “şahin” para politikasını sürdürüp sürdürmeyeceğine ilişkin belirsizliğin fiyatlamada önemini koruduğunu, faiz oranlarının ne kadar yüksek seviyelerde kalacağı konusunda ise hala soru işaretlerinin bulunduğunu belirtti. Öğleden sonra ABD’deki enflasyon verilerinin yanı sıra yurt dışında İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak BIST 100 endeksinde 7.500 ve 7.420 seviyelerinin destek konumunda olduğunu, 7.650 seviyesinin ise destek pozisyonunda olduğunu kaydetti. 7.770 nokta ise direnç konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu