İş

Borsa İstanbul’da 4 hisse güne tedbirle başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan bildirimde 4 hisseye VBTS kapsamında tedbir getirildiği bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS kapsamında EDIP, RYSAS, VKING ve YGYO payları 30/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından 29/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

EDIP, 19 Nisan’dan bu yana 5 iş günü boyunca tavan fiyatından işlem gördükten sonra dün de %7,6 yükselişle 30,86 TL’ye kadar yükseldi. Ardından satışların hızlanmasıyla taban fiyatına gerileyen hisse, günü 25,86 TL’den kapattı.

RYSAS, Nisan ayında %35’i bulan değer artışına ulaşırken dünkü işlemlerde %3’e yakın kısmi bir düşüş görürken günü 44,2 TL’den tamamladı.

VKING, yılbaşından bu yana yükselen trendini korurken bu süreçte %135 değer artışına ulaştı. Geçen hafta %25 değer kazanan hisse, 2024’ün en yüksek haftalık kazancını elde ederken dün de günü tavan fiyatından kapattı ve 58,75 TL’ye yükseldi.

YGYO, geçen yıl Kasım ayında hızlanan yükseliş trendinde Mart ayında kısmi bir düzeltme gördükten sonra bu ay %68 değer artışına ulaşarak 9 TL bandına yükseldi.

InvestingPro’da RYSAS için hesaplanan adil değer şu an 56,17 TL olurken hissenin %27 oranında iskontolu hareket ettiği görülüyor.

Borsa İstanbul’daki hisselerin güncel finansal verilerine göre hesaplanan adil değer fiyatlarını InvestingPro üzerinden takip ederek hisselerin ucuz mu yoksa pahalı mı olduğuna dair bir öngörü elde edebilirsiniz. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu