Teknoloji

BYD, Zıplayan Süper Araba YangWang U9’u Tanıttı

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan BYD, yeni harika otomobilini piyasaya sürdü. Yang Wang U9 tanıtıldı. Araç çok güzel bir tasarıma sahip olmasa da oldukça akıcı teknik özellikleri beraberinde getirdi.

Bunun dışında YangWang U9’un klasik araçlarda gördüğümüzden farklı olarak bazı ilgi çekici özelliklere sahip olacağı görüldü. Yeni araba, Dans edebilir, tavşan gibi zıplayabilir ve hatta üç tekerleğe binebilir.o gidebilir

YangWang U9 dans ediyor ve zıplıyor

Yukarıdaki görselden aracın park halindeyken adeta bir autobot gibi hareketler yapabildiğini görebiliyoruz. Araç dururken yukarı aşağı veya sağa sola hareket ederek dans edebilir. Bu da yetmezmiş gibi yerden birkaç santimetre yukarı zıplayabiliyor.

Alınan bilgilere göre BYD’nin yeni harika otomobili, markanın DiSus Kendi adını taşıyan süspansiyon sistemine sahiptir. Elektrikli otomobillerin gelecekte oldukça farklı özelliklere sahip olabileceğini gösteren bu sistem, dört farklı kategoriden oluşuyor ve sürüş konforundan gövde kontrolüne kadar pek çok gelişmiş özellik sunuyor.

Sistem, araç yüksek hızdayken, yavaşlamaya çalışırken veya viraj alırken yol tutuşunu önemli ölçüde iyileştirebilir. Otomobil devi DiSus’un da adını verdi” Dünyanın ilk akıllı hidrolik gövde kontrol sistemi” da tanımlar. DiSus’a dahil ve DiSusXAraba adı verilen süspansiyon sistemi dört tekerleği de yerden kaldırarak yukarıda gördüğünüz özelliği ortaya çıkarıyor.

Üç tekerlek üzerinde gidebilir.

YangWang U9, DiSus teknolojisi sayesinde dans edebilir ve zıplayabilir. BYD, tüm bunlara ek olarak süspansiyon sistemi sayesinde, üç tekerlek üzerinde gidebileceğini söylüyor. Bunu daha önce efsane araç Citroen DS gibi araçlarda gördük; Ancak, aracın her yerinde bu düzeyde kontrole sahip bir araçla ilk kez karşılaşıyoruz.

0’dan 100’e 2 saniyede çıkar

YangWang U9’un herkes tarafından beğenilmesi zor bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi hızlanmadan menzile kadar dikkat çekici teknik özelliklerle geliyor.

BYD’ye göre şirketin Yisigang platformu üzerinde geliştirdiği yeni harika otomobil, 0 ile 100 kilometre arasında menzil gösterebiliyor. 2 saniyede çıkabilir. diğer taraftan 1100 beygir gücü ve 700 kilometreUlaşılabilen menzil ise aracın bir diğer dikkat çekici özelliği.

150 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı söylenen YangWang U9, 18 Nisan’da Şangay Otomobil Fuarı’nda gösterilecek.

mudanyahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu