Haber

Çinli Siyasi Danışmanlar Parti Kongresinin Rehber İlkelerini İncelemek İçin Toplandı

BEİJİNG, 25 Kasım (Xinhua) — Çin’in ulusal siyasi danışmanları, Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) 20. Ulusal Kongresi’nin yol gösterici ilkeleri üzerinde çalışmak, bunları halka tanıtmak ve uygulamaya geçirmek konularında görüş alışverişinde bulunmak için Perşembe günü biraraya geldi.

Toplantıya başkanlık eden Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (CPPCC) Ulusal Komitesi başkanı Wang Yang, 20. ÇKP Ulusal Kongresi’nin yol gösterici unsurlarının doğrulukla ve tam olarak incelenmesi, tanıtılması ve uygulamaya geçirilmesinin CPPCC’nin asli siyasi misyonu ve uzun vadeli temel misyonu olduğunu söyledi.

Wang, CPPCC bünyesindeki tüm siyasi partilere, tertiplere ve çeşitli bölüm ve etnik kümelere mensup bireylere; her bakımdan çağdaş bir sosyalist ülke kurmak ve Çin ulusunun tüm cephelerde büyük yine canlanmasını ilerletmek için öğrendiklerini yüksek seviyeli bir ideolojik ve siyasi mutabakata dönüştürme, günlük çalışmalarında öğrendiklerini uygulama, güçlerini birleştirme ve birlik halinde gayret sarf etme davetinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu