Haber

Gazeteci Sinan Aygül’e saldıran gardiyanlar Aygül’ü suçladı: ‘Belediye başkanına ve Cumhurbaşkanı’na hakaret etti’

Bitlis’te Tatvan Belediyesi ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddialarını gündeme getiren gazeteci Sinan Aygül’e saldıran Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin savunmasının sözleri ortaya çıktı.

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre Geylani’nin akrabası olduğu belirtilen ve kamera görüntülerinde Aygül’e saldırdığı açıkça görülen Yücel Baysalı ifadesinde, “Araç bekliyorduk. ‘O… çocukları. Sizinkiler’ dedi. ve Tayyip’in sonu gelecek.’ Bu nedenle kavga çıktı.”

Baysalı Aygül’e saldırırken, içeriye girenleri silahını göstererek engelleyen polis Engin Kaplan, aynı ifadeyi tekrarlayarak Aygül’ün kendilerine saldırdığını iddia etti.

Kaplan, kendisini ayırmaya gelenleri “Sinan Sinan” olarak geldikleri için ortalığı karıştıracaklarını ve olayın büyüyeceğini düşünerek uzaklaştırdığını iddia etti.

Her iki isim de özellikle Tatvan Belediye Başkanı’nın olayla “en ufak bir ilgisinin olmadığı” tezinin altını çizdi.

Tanıklar ise her iki ismin de Aygül’e, “Belediye başkanına bir daha hakaret edersen bu iş biter” dediğini söyledi.

‘SİNAN AYGÜL’DEN ŞİKAYETÇİYİM’

Yücel Baysalı, savcılığa verdiği ifadede şunları söyledi:

“Hastanenin önünde araç bekliyorduk. Bu sırada sadece sosyal medyadan tanıdığım Sinan Aygül, ‘O… onun çocukları. Senin ve Tayyip’in sonu gelecek’ dedi. elini yerde bir şey aradı. bana atacağını sandım. öfkeyle kafasına vurdum. birbirimizi dövdük. yerde bulduğu cam şişeyle başıma vurdu. dışkı. Yerde bulduğum bir sopayla ona vurdum. Bir tabure buldu ve sırtıma attı. Hakaret veya tehdit etmedim. Ben ‘Belediye başkanıyla bir daha konuşursan bu olur’ demedim. Bu olayda Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani “Hiçbir fikri yok. Şikayetçi bizi azmettirdiğini söylese de böyle bir durum yok. Olay tamamen onun bana hakaret etmesinden kaynaklanmıştır. Şikayetçi benim.”

Baysalı, ifadesinde Aygül’ün kafasına vurduğu iddiasını yalanladı.

POLİS MEMURU: AMACIM OLAYIN BÜYÜMESİNİ ENGELLEMEKTİ

Polis Engin Kaplan da ifadesinde Baysalı ile benzer ifadeler kullandı. Kaplan, Aygül’ün kendilerine hakaret ettiğini, elini yere atarak bir şey aradığını, saldıracağını düşündüklerini söyledi.

Kaplan, “Baysalı kendini korumak için Aygül’e vurdu. Aygül’ün Baysalı’nın kafasına şişeyle vurduğunu gördüm. Aygül’e sopayla vurduğunu görmedim. Aygül tabureyi fırlatıp elime vurdu… Yuvarlanırken vatandaşlar gelmeye başladı.’Sinan.’Sinan’ diye geldikleri için akraba olduklarını düşündüm ve onları uzaklaştırmaya çalıştım.Bunu yapmaktaki amacım olayın büyümesini önlemekti.Baysalı yensin diye yapmadım. Aygül, Tatvan Belediye Başkanı’nın bu olayla hiçbir ilgisi yok, insanlara hakaret ve tehdit etmekten şikayetçiyim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu