Ekonomi

Genmab 3,5 milyar DKK tutarında hisse geri alımı başlattı

COPENHAGEN – Danimarkalı bir biyoteknoloji şirketi olan Genmab A/S (NASDAQ:GMAB), değeri 3,5 milyar DKK’ya kadar olan hisselerin geri alımını içeren bir hisse geri alım programı başlattığını duyurdu. Program Pazar günü başlayacak ve şirket tarafından daha önce sonlandırılmadığı takdirde 16 Aralık 2024 tarihine kadar devam edecek.

Geri alım planı, 596/2014 sayılı Piyasa Suistimali Yönetmeliği (AB) ve diğer ilgili yönetmeliklere uygunluğu sağlayan Güvenli Liman Yönetmeliği kapsamında yürütülecektir. Morgan Stanley Europe SE, Genmab’dan bağımsız olarak geri alım sürecini yönetecek ve alım satım kararlarını özerk bir şekilde verecektir.

Şartlara göre, hisseler, satın alma sırasında işlem platformundaki en son bağımsız işlemden veya en yüksek bağımsız tekliften daha yüksek bir fiyattan satın alınamaz. Buna ek olarak, herhangi bir günde satın alınan hisselerin hacmi, son 20 işlem gününde işlem platformunda gerçekleşen ortalama günlük işlem hacminin %25’ini geçemeyecek.

Yenilikçi antikor terapötikleri ile tanınan Genmab, tescilli teknolojilerden oluşan bir portföye sahiptir ve biyoteknoloji ve ilaç sektörlerinde 20’den fazla stratejik ortaklık kurmuştur. Şirketin vizyonu, son teknoloji antikor ilaçlarıyla 2030 yılına kadar ciddi hastalıkları olan hastaların yaşamlarını dönüştürmektir.

Şu an itibariyle, Genmab’ın elinde 863.972 adet hazine hissesi bulunmaktadır ve bu da sermayenin %1,31’ini oluşturmaktadır. Hisse geri alım programı kapsamında yapılan işlemler hakkında güncelleme yapmak için haftalık duyurular yapılacaktır.

Şirket, bu duyurunun, gerçek sonuçların beklentilerden farklı olmasına neden olabilecek çeşitli risk ve belirsizliklere tabi olan ileriye dönük ifadeler içerebileceğinin altını çizmiştir. Bu riskler Genmab’ın mali raporlarında ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurularda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Bu haber Genmab A/S’nin basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu