Teknoloji

Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar yeni bir görünüme kavuşuyor

Google, Google Drive, Google Docs, Google Sheets ve Google Slides gibi en popüler bulut tabanlı uygulamalarından bazıları için yeni bir kullanıcı arayüzü yayınlamaya hazırlanıyor.

Arayüz güncellemesi, Google’ın açık kaynaklı tasarım sisteminin en son sürümü olan Material Design 3’ten yararlanacaktır. Yine tasarım karmaşıklığı ortadan kaldırarak daha sade bir arayüz sağlamayı hedefliyor.

Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için, kullanıcıların yorum yapma, arka plan, cetveller ve kılavuz çizgileri gibi mevcut özellikleri kullanma deneyimi, en sık kullanılan özelliklerin kullanıcı arayüzünün üst kısmında görünmesi sağlanarak iyileştirildi. Yeni tasarımın kullanıma sunulmasıyla birlikte Google, karmaşayı önlemek için arayüzde bazı özelliklerin değiştirildiği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

KULLANICILARIN ÇALIŞMASINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN YENİDEN TASARLANDI

Google Drive kullanıcılarının, bir dizi özellik geliştirmesi içeren kullanıcı arayüzü yenilemesinden memnun kalmaları bekleniyor. Birden çok öğeyi seçmek ve toplu olarak işlemek mümkün olacak, belgeleri daha hızlı bulmak için yeni arama çipleri (tür, sahip ve son değiştirilme dahil) olacak ve Drive, üretkenliği artırmak için satır içi belgeler üzerinde değerli eylemler gösterecek.

Google, yenilenen kullanıcı arayüzünü 6 Mart’tan itibaren tüm son kullanıcıların hizmetine sunmaya başladı ve öngörülemeyen bir gecikme olmazsa 25 Mart’a kadar herkes yeni tasarıma kavuşacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu