Haber

Gran Turismo 7’ye üç yeni araç ekleniyor

Popüler yarış oyunu serisi Gran Turismo’nun Kasım güncellemesi ile yeni araçlar, araba satma özelliği ve Amerika Birleşik Devleti merkezli yeni bir yarış pisti de ekleniyor.

GRAN TURISMO 7’NİN 1.26 GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI

Yeni güncelleme ile oyuna 3 yeni araç eklenecek:

BMW M2 Competition ’18

BMW 2 Serisi coupe, yüksek performanslı arkadan itişli kompakt bir model olarak popülerdir. BMW M2 Competition, aynı motor bölmesini M3 ve M4’ün 3L çift turboşarjlı sıralı-6 ‘S55’ motoruyla dolduran ekstrem bir makinedir. Birinci fark edeceğiniz şey, büyüleyici karoserdir. Çamurluklar üzerindeki şişkinliği ile dış kısım, suratın beden bulmuş halidir. Yalnızca 4.475 mm uzunluğunda olmasına karşın, E36 M3 ile kabaca birebir boyuttadır. İster kentte ister dolambaçlı art yollarda olsun, araba, şoförlerin kendi hudutları bedenin uzak köşelerine uzanmış üzere inanılmaz bir denetim hissi sunuyor. S55 motor, 56,1 kgfm azamî tork ile 404 BHP azamî güç çıkışı sunar. BMW’nin uzun yıllara dayanan en yüksek performanslı sıralı 6 motor geçmişine rağmen, bu model olağanüstü bir yüksek devir performansına sahiptir ve destek arttıkça patlayıcı gücü ortaya çıkar.

Ford Sierra RS 500 Cosworth ’87

Sierra, Ford Avrupa tarafından 1982’den itibaren üretilen aerodinamik hatchback gövdesine sahip nispeten standart bir aile otomobiliydi. Ancak 1985 yılında, otomobil meraklılarının Sierra ile ilgili izlenimi büyük bir dönüş yaptı. Bunun nedeni, ünlü Cosworth’un, meraklıları ortasında sevgiyle “Cossie” olarak bilinen Sierra RS Cosworth’u seçime eklemesiydi. Sierra RS Cosworth, DOHC ve turboşarjlı 203 BHP’ye ayarlanmış 2 litrelik sıralı 4 ile güçlendirildi. Şasi güçlendirildi ve dış kısım çamurluk uzantıları ve büyük bir art spoyler ile yükseltildi. Bir yıl sonra gücü 223 BHP’ye yükseltildi ve yarış kullanımı için güçlendirilmiş bir motor ve daha iyi aerodinamik detaylarla 500 ünitelik sınırlı Sierra RS 500 Cosworth seriye eklendi. Ve elbette, tüm bu iyileştirmeler touring araba yarışları için geliştirildi. 1988’den 1990’a kadar Sierra, Almanya, İngiltere, Avustralya, Japonya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde uluslararası A Grubu kategorisinde çeşitli seri şampiyonluğu unvanları kazandı.

Nissan Silvia K’s Aero (S14) ’96

S14 Silvia, Ekim 1993’te son derece başarılı S13 modelinin halefi olarak piyasaya sürüldü ve yeni bir daha büyük gövdeyle Nissan, evvelki muvaffakiyetlerini sürdürmeyi umuyordu. S14, S13’ün 1.690’ına kıyasla 1.730 mm genişliğindedir ve iz genişliği de buna uyacak halde artırılmıştır. Yeni model ayrıyeten 4.500 mm’de 30 mm daha uzun ve genel olarak daha büyük bir gövde için 1.295 mm’de 5 mm daha uzun. Gövde dizaynının daha yumuşak çizgileri, arabanın genişliğini en çok öne çıkarır. K’nın sınıf modelinde ayrıca standart olarak 16 inç jantlar bulunuyordu. Motor, S13’ün SR20 serisinin tekrar ayarlanmış bir versiyonudur. En yüksek dereceli K’nın modeli ara soğutmalı bir turboşarja sahiptir ve 216 BHP / 28 kgfm’de evvelki kuşağa nazaran 14 BHP daha fazla üretirken, doğal emişli Q ve J’nin modelleri 157 BHP / 19.2 kgfm üretir. Temel süspansiyon yapısı da S13’ten artta çoklu irtibat sistemine sahip ön takviyeler kullanılarak taşınmıştır. Araba ayrıyeten ‘Super HICAS’ elektronik art tekerlek direksiyon sistemi ile de mevcuttu. 1996 yılında Nissan, kapsamlı bir yine dizayna sahip bir facelift modeli piyasaya sürdü. Dış yerin yumuşak imgesi, daha keskin ve çarpıcı bir görünüm için kaşlarını çatan farlar ve büyük bir gerçek spoyler ile sıkılaştırıldı.

YENİ YARIŞ PİSTİ: MICHELIN RACEWAY ROAD ATLANTA

Michelin Raceway Road Atlanta, 1970 yılında inşa edilmiş ve Braselton, Georgia’nın hemen kuzeyinde yer alan tarihi bir ABD yol parkurudur. Touring otomobil ve prototip araba yarışlarına ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan otel, aynı zamanda 10 saatlik ‘Petit Le Mans’ dayanıklılık yarışının da yeridir. Tam gaz hızlanma ve sert frenleme gerektiren bir dizi akıcı yüksek süratli virajı içeren teknik bir parkur, dar pist ve dramatik yükseklik değişiklikleri, şoförlerin sollama noktalarını dikkatlice düşünmeleri gereken birden fazla kör virajla sonuçlanır.

  • Toplam Uzunluk: 4.088m
  • Yükseklik Değişimi: 38m
  • Viraj Sayısı: 12
  • En Uzun Düzlük: 1275m

ARAÇ SATMA ÖZELLİĞİ

En son 1.26 yama güncellemesi yüklendiğinde (internet bağlantısı gerekli), oyuncular GT Cafe Menüleri tamamlandıktan sonra ferdî garajlarında otomobil satabileceklerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu