Yaşam

Gupse Özay’ın Avukat Babası Kızılcık Şerbetine Destek İçin Dava Açtı!

Sevilen oyuncu Gupse Özay’ın avukat babası Senih Özay, RTÜK’ün ceza aldığı Kızılcık Şerbeti dizisi için takviye davası açtı. 5 hafta ara verme cezası alan Kızılcık Şerbeti’ne takviye için iki meslektaşıyla birlikte başlattığı hukuk savaşında da karar alındı.

Kaynak:https://www.birsenaltuntas.com/dizi/k…

Son günlerde gündem yaratan Kızılcık Şerbeti serisi hakkında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor.

Eminim bir çoğunuz biliyordur ama kısaca olayı şu şekilde özetleyelim:

Show TV ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden bu yana eleştiri odağı olan Kızılcık Şerbeti dizisinin 18. bölümündeki bir sahne tepki çekti. Nursema’nın karakterinden hoşlanmadığı ve ailesi tarafından zorla evlendirildiği anlar çok konuşulmuştu. Nursena, düğün gecesi birlikte yaşamak istemediği için evlendiği adam tarafından pencereden aşağı atıldı.

Sosyal medya gündemine bomba gibi düşen Kızılcık Şerbeti bu görüntülerin ardından RTÜK’ün radarına girdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in Kızılcık Şerbeti dizisi hakkında soruşturma başlatıldığını açıklamasının ardından başarılı yapım adeta cezalandırılıyordu.

Askıya alınan ve 5 hafta ceza alan Kızılcık Şerbeti dizisi için birçok isim takviye aldı. Avukatlar da bu isimler arasında yer aldı.

Kızılcık Şerbeti dizisinin oyuncuları ve yapım ekibinin ardından onlarca oyuncu ve ünlü sima sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla bu cezanın kaldırılmasını talep etti.

Oyuncu Gupse Özay’ın avukat babası Senih Özay da yapım için ayağa kalkan hukukçulardan biri oldu.

Avukat Senih Özay, Murat Fatih Dava ve Hilal Elbüken, “Bu ceza ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisiyle birlikte bize, halka verildi. Özay, Hilal Elbüken ve Murat Fatih İdeal dava açtı” açıklamasıyla gündeme geldi. vatandaşlık haklarını kullanarak Ankara 25. İdare Mahkemesi’nde.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre; 3 avukatın mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde önemli ifadelere yer verildi.

Dilekçede, Show TV’de izleyici karşısına çıkan “Kızılcık Şerbeti” dizisine 5 programın yayınının durdurulması ve yüzde 5 idari para cezası verilmesine ilişkin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu kararının iptali istendi. istedikleri dile getirdiler.

Ankara 25. İdare Mahkemesi bu davayla ilgili kararını verdi. Mahkeme, “davacının idari işlemle ciddi ve makul, maddi ve manevi ilişkisinin bulunması veya var olduğunun anlaşılması, dava açabilmesi için gerekli koşuldur” dedi.

Açıklanan kararda, “İhtilaf konusu eylemin davacıların şahsi, cari ve meşru menfaatlerini etkilemediği anlaşıldığından, davacıların sübjektif olarak dava açma ehliyetlerinin bulunmadığı kanaatine varılmıştır” denildi. . Böylece, temyiz olasılığı açık olmak üzere temyiz reddedildi.

Ünlü oyuncunun babası Senih Özay, çalışma arkadaşları Hilal Elbüken ve Murat Fatih İdeal, bu kararın ardından yazılı açıklama yaptı:

“Medyayı tasarlamak/düzenlemek ve iktidarın istediği gibi bir toplum yaratmak için yaptırım gücünü kullanarak siyasi iktidarın bir uzantısı gibi hareket ederek RTÜK çoğunluğuyla birlikte halk olarak direneceğiz. Biz de üzerimize düşeni yapıyoruz ve ilk derece mahkemesinin kararına karşı temyiz başvurusunda bulunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu