Haber

İnsanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir inşa edeceğiz

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, şantiye toplantılarında komşularıyla buluşmaya devam ediyor. Beylikdüzü’nü dayanıklı bir şehir haline getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Lider Çalık, “Beylikdüzü’nün 3 mahallesinde 42 bin konutu kapsayan ve yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığı alanı kapsayacak bir kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. “Beylikdüzü’nde yeşil alanları, otoparkları, çevre düzenlemesi, binaların iç mekanlarıyla insanların yaşamaktan mutlu olacağı bir şehir inşa edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, şantiye toplantılarında komşularıyla buluşmaya devam ediyor. Adnan Kahveci Beyaz Palas Sitesi ve Sima Kent sitesi sakinleriyle bir araya gelen Lider Çalık’a, ziyareti sırasında başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim yöneticileri de eşlik etti. Vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Lider Çalık, çocuklarla da sohbet ederek tek tek onlarla ilgilendi.

“Önemli olan bu şehre hizmet üretmektir”

Site sakinlerinin taleplerini dinleyen Önder Çalık, ilçede devam eden projeler hakkında da bilgi vererek, “Mesele bu şehre hizmet üretmek. Ben bu şehre hizmet etmekten onur duyan bir insanım. Güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Başta çocuklar, gençler ve kadınlar olmak üzere her birimizin inançla, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için yeni tesisler, yeni parklar, yollar yapıyoruz. Kentsel dönüşüm sorunu bizim için çok önemli. Kentin yenilenmesine büyük önem veriyoruz. Öte yandan şehrin geleceği için emin adımlarla atılması gerekiyor. Beylikdüzü’nün 3 mahallesinde ve yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığı bölgede 42 bin konutun yer alacağı kentsel dönüşüm projesini yürütüyoruz. Üç mahalleyi de bir Avrupa şehrine dönüştüreceğiz. İnşa ettiğimiz yeni mekanların bu şehre değer katmasını istiyoruz. Şehirlerimizi yenilerken parsel, ada bazında değil, mahalle bazında dönüşelim. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. “Yeşil alanları, otoparkları, çevre düzeniyle Beylikdüzü’nde yaşayanların mutlu yaşayacağı bir şehir inşa edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu