Haber

İSKİ’den baraj ve göllere girilmemesi uyarısı

İstanbulBüyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), vatandaşların sık sık piknik yaptığı alanlar olan baraj ve göllere yaz aylarında serinleme ve yüzme amaçlı girilmemesi uyarısında bulundu.

İSKİ’den yapılan yazılı açıklamada, yaz aylarının başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte İstanbul’a su sağlayan barajların çevresinde piknik yapıldığı ve barajların yüzme amaçlı kullanıldığı belirtildi. Açıklamada, tatlı su kaynakları olan baraj ve göllerin kaldırma kuvvetinin denizlere ve çamur diplerine göre düşük olması nedeniyle yüzmeye uygun olmadığı belirtildi.

“Baraj çevresindeki tabelalar başta olmak üzere çeşitli kanallarda idaremiz uyarı ve bilgilendirme çalışmalarını titizlikle yürütmektedir. Ancak İstanbul’un içme suyu kaynağı olan göllerin uzunluğu 681 kilometredir. Tamamının izlenmesi veya çevrelenmesi mümkün değildir. Tüm bu hususlar dikkate alınarak baraj ve “Göllere kesinlikle girilmemeli ve yüzme amaçlı kullanılmamalıdır. Ebeveynler de bu hayati konu hakkında bilinçli hareket etmelidir. Üzücü olayların yaşanmaması temennisiyle kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu