Haber

İsrail güçleri son 3 haftada 20 Filistinliyi öldürdü

Son 3 haftada İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’da düzenlediği saldırılarda 20 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin merkezli Quds News’de yer alan habere göre İsrail güçleri son dönemde Filistinlilere yönelik saldırılarını artırdı. İşgal altındaki Batı Şeria’daki baskınlar ve saldırılar nedeniyle bölgede tansiyon da tırmanıyor.

Son 3 haftada İsrail güçlerinin saldırılarında 20 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail güçlerinin Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilerin yaşadığı mahallelere düzenlediği ve çoğu kez ölüm veya yaralanmayla sonuçlanan bu baskınlar bölgede gerginliğe neden oluyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 8 Aralık’ta İsrail güçleri tarafından yılın başından bu yana öldürülen Filistinli sayısını bildirdi; 52’si Gazze’de, 165’i Batı Şeria’da olmak üzere 217’ye yükseldiğini açıkladı.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sinan el-Mecali, 9 Aralık’ta yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin Batı Şeria’ya düzenlediği baskınlara tepki göstererek, bunun bölgeyi yeni bir şiddet sarmalına sürükleyebileceği uyarısında bulundu.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bire bir açıklamada, Filistin halkına yönelik ve artan şiddet karşısında derin bir panik yaşandığı vurgulanarak, “Bu yıl en yüksek hadiselere tanık olduk. 200’den fazla şehit ile son yıllarda Filistinli şehit sayısı.” terimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu