Haber

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında 13 kişi hayatını kaybetti

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nin güneyinde bir eve düzenlediği hava saldırısında 13 kişinin öldüğü, 25 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentine bağlı Beni Süheyla kasabasındaki bir evi bombaladı.

Filistinli “En-Neccar” ailesinin evine düzenlenen hava saldırısında 13 kişi öldü, 25 kişi de yaralandı.

Saldırıya ilişkin Filistin resmi makamlarından veya İsrail ordusundan herhangi bir açıklama yapılmadı.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 43’ü olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 11 bin 100’ü aştı, bu kişilerin en az 4 bin 500’ü çocuk, 3 bin 27’si ise kadın.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 186 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, onbinlerce yaralı ve sivilin barındığı Gazze’deki onlarca hastanenin kampüslerini veya ana binalarını tahliyeye zorlamak için vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 70 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu