Haber

Japon Usta Mimar “Deprem Gerçeği” Semineri İçin İnegöl’e Geldi

İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen “Deprem Gerçeği / Türkiye-Japonya” seminerinde Japon Yüksek Mimar ve İnşaat Yüksek Mühendisi Yoshinori Moriwaki, İnegöllülerle buluşuyor.

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin ardından deprem bölgesinin yaraları sarılırken, İnegöl Belediyesi de kentte sarsıntı bilinci oluşturmak için çalışma başlattı. Bu kapsamda “Deprem Olgusu / Türkiye-Japonya” konulu bir seminer düzenlenecektir. Japon Yüksek Mimar ve İnşaat Yüksek Mühendisi Yoshinori Moriwaki seminerde ilçe halkıyla buluşacak.

DEPREMİN GERÇEĞİ TARTIŞILACAK

1999 depreminden sonra Türkiye’ye gelen Yüksek Mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Malezya’daki Petronas İkiz Kuleleri ile Japonya’nın en uzun asma köprüsü Akashi’yi inşa eden şirketin İstanbul Şubesi’nin de Genel Müdürü. Japonya Denizaşırı İnşaat Şirketleri Birliği’nin Genel Sekreterliği görevini de sürdüren Yoshinori Moriwaki, ülkemizin sarsıcı gerçeğini konuşmak için İnegöl’e geliyor. 07 Mart Salı günü saat 20.00’de Beşinci Mevsim Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek seminerde; Dünyanın, ülkemizin, bölgemizin ve şehrimizin şok gerçeği tartışılacak.

BAŞKAN TABAN’DAN İLÇE HALKINA DAVET

Seminer öncesi açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, tüm ilçe halkını programa davet etti. Lider Taban, deprem gerçeğinin göz ardı edilemeyecek kadar değerli olduğunu vurgulayarak, “Ülkemiz acı bir deneyim yaşadı. Yüzyılın felaketinin yaralarını deprem bölgelerinde sararken, kentlerimizde de tedbir, çalışma, bilgilendirme ve bilinçlendirme adımları atmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı seminerimize davet ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu