Haber

Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi: 26 Mayıs Cuma Marmara’da Deprem!

Türkiye bir deprem ülkesi olduğu için ülkenin her bölgesinde depremler oluyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, ülkemizdeki ve komşu ülkelerdeki deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depreminin etkileri halen devam etmektedir. Özellikle deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar yaşadıkları şehirlerde deprem olup olmadığını merak ediyor. Son günlerde Akdeniz açıklarında sık sık sarsıntılar yaşanıyor. Peki bugün deprem oldu mu? İşte 26 Mayıs Cuma günü Kandilli Rasathanesi ve AFAD’da meydana gelen son depremlerin listesi…

Ülkemiz aktif fay hatları üzerinde bulunduğu için hafif ve orta şiddette depremler meydana gelmektedir.

Vatandaşlar yaşadıkları bölgelerde deprem olup olmadığını merak ediyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD sadece ülkemizde değil çevre ülkelerde de deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023’te meydana gelen deprem, çevre iller de dahil olmak üzere toplam 11 ilde büyük yıkıma neden oldu.

Uzun bir aradan sonra meydana gelen bu büyük depremin ardından 11 il afet bölgesi ilan edildi. Depremin ilk gününden itibaren afet bölgesi ilan edilen yerlerde artçı sarsıntılar yaşandı.

Büyük ve küçük depremler sadece depremden etkilenen yerlerde değil, ülkenin birçok yerinde de meydana gelmektedir.

Son günlerde Akdeniz ve Ege kıyılarında orta şiddette sarsıntılar yaşandı. Bugün Marmara Denizi açıklarında bir sarsıntı meydana geldi. Sarsıntıyı hisseden vatandaşlar yaşadıkları bölgede deprem olup olmadığını sorguluyor.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre Marmara Denizi açıklarında sabah saatlerinde 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’ın verilerine göre gece saatlerinde Akdeniz’de 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi’nden alınan son bilgilere göre Diyarbakır Kaledibi’nde 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

26 Mayıs Cuma Kandilli Rasathanesi Son Depremlerin Listesi

Kandilli Rasathanesi SON DEPREM

26 Mayıs Cuma AFAD Son Depremler Listesi

SON DEPREMLERİN AFAD LİSTESİ

haber-esme.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu