Haber

Kenya’da Kuraklık Nedeniyle Aslanlar Çiftlik Hayvanlarına Saldırdı

Kenya’da kuraklık nedeniyle yiyecek bulamayan aslanların yerleşim yerlerine girerek çiftlik hayvanlarına saldırmaya başladığı belirtildi.

Kenya’da Amboseli Ulusal Parkı yakınlarında çiftliği bulunan Parkeru Ntereka, basına yaptığı açıklamada, keçilerine aslanların saldırdığını ve hayvanlarının yaklaşık yarısının telef olduğunu söyledi.

Ntereka, “12 keçim aslanların saldırısına uğradı ve bu ailem için büyük bir kayıp. Bu hayvanlarla çocuklarımın okul masraflarını sağlıyordum” dedi. söz konusu.

Rosi Lekimankusi de keçilerinden 13’ünün aslanların saldırısına uğradığını belirterek, bu durumun kendilerini sıkıntıya soktuğunu ve saldırıların artmasından endişe duyduğunu vurguladı.

Yaban hayatı koruma çalışmaları yürüten Büyük Hayat Vakfı, aslanların saldırdığı hayvanlar için köylülere tazminat teklif etse de köylüler verilen sayının yeterli olmadığı görüşünde.

Geçen ay Amboseli Milli Parkı’na yakın köylerde keçilere ve bir köpeğe saldıran altı aslan telef olmuştu. Ölenler arasında dünyanın en yaşlı aslanlarından biri olan Loonkiito da bulunuyor.

haber-kargi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu