Haber

Lexus’tan yeni nesil klima teknolojisi: nanoe X

Havayı temizleyen ve sağlıklı bir atmosfer sağlayan yeni nesil nanoe X klima teknolojisi Lexusnın tüm eserlerinde yerini almaktadır.

Klimanın hava akımına saldığı su moleküllerinde bulunan mikroskobik hidroksil radikalleri sayesinde sistem virüs, bakteri, polen ve diğer alerjenleri engeller. Aynı zamanda küfün yayılmasına karşı da etki gösterir. Araçtaki kötü kokuları ortadan kaldıran nanoe X klima, cildi ve saçı nemli tutarak herkesin içeride rahat etmesine yardımcı oluyor.

Yeni nesil nanoe X teknolojisi ilk olarak 2021’de Lexus ES ile tanıtıldı. Ayrıca tüm ürün yelpazesinde kullanılan yeni UX, yeni RX ve tamamen elektrikli yeni RZ modellerinde yerini alıyor.

Bağımsız kuruluşlar ve akademik kurumlar tarafından test edilen nanoe X klima, virüs ve bakterilerin yüzde 99’undan fazlasını bir saat içinde engelleyebildiğini kanıtladı.

Daha önce Lexus araçlarında yer alan ilk nanoe teknolojisinin yeni nesli olan Nanoe X, kabin içine yayılan hidroksil radikali partikül sayısını saniyede 480 milyardan saniyede 4,8 trilyona çıkararak 10 kat artarak etkinliğini artırıyor.

Bu gelişmiş hava temizleme teknolojisinin avantajları her yolculukta kendini gösterir. Özellikle çok kirli şehir içi alanlarda araç kullanırken kabin içinde her zaman temiz havanın solunmasını sağlar.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu