Haber

Melek Mosso konseri nedeniyle partisi tarafından eleştirilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı istifa etti

Melek Mosso’nun sahne aldığı konser nedeniyle eleştirilen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel istifa etti.

Melek Mosso’nun konser verdiği gerekçesiyle AK Partililerin tepki gösterdiği Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Genel Merkezi’ne çağrıldı. Kendisini savunması istenen Yüksel istifa etti. Yüksel’in yerine yardımcısı Hüseyin Uzunlar atandı.

Şarkıcı Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’nde “En Güçlü Cover Şarkı Ödülü”nü aldıktan sonra yaptığı konuşmada kadın cinayetlerine dikkat çekerek, “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu cemiyetin içinde, giydiğim kıyafetlerle aldım. dünyada ötekileştirilmiş, onun kahkahalarıyla yargılanan, itilen, katledilen tüm kadınların ruhlarına armağan olarak kabul ediyorum.”

Mosso’nun konuşmasının ardından gol sosyal medyada görüntülendi.

Seçim döneminde sosyal medyadan ‘seçim birleşimi’ sözleriyle yaptığı paylaşım nedeniyle özür dileyen Melek Mosso, ‘Benim bu sevincimden dolayı kırılan, üzülen, yüreği yanan tek bir kardeşim bile varsa ondan özür dilerim ve ben de. Çok özür dilerim. Çünkü böyle şeyler bizi ayırmaz, ayırırız. Böyle şeylerle karşılaşmayız” dedi.

Ödül töreninde yaptığı konuşma için Mosso, “Bir kadın cinayetine kuzenini feda eden bir kız olarak bir şeyler söylemek istedim.

(HABER MERKEZİ)

guneysuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu