Teknoloji

Meta, Sesinizi 2 Saniyelik Kayıtla Klonlayabilen Yeni Yapay Zeka: Voicebox’ı Duyurdu

Yapay zeka teknolojilerinin gelişmesiyle kendi sesimizi ya da oburun sesini klonlayıp bu sesle cümleler kurabiliyorduk. ElevenLabs ve Uberduck gibi platformlarbugün bu bahsin zirvesinde metadanSürpriz bir gelişme geldi.

Meta, yapay zeka ile konuşmalar üretmenizi sağlayan yeni “Voicebox” yapay zekasını duyurdu. Voicebox, az önce bahsettiğimiz gibi sesinizi klonlamanıza ve yazdığınız metni bu sesle konuşmanıza olanak tanır. Tabii asıl olay metnin seslendirilmesidir. tıpkı bir insan gibiyapmakta yatıyor.

Meta’nın ses teknolojisi Voicebox ile tanışın:

  • Voicebox ile konuşma stili klonlama.

Meta’nın “konuşmada üretken yapay zeka için çığır açan bir buluş” olarak paylaştığı Voicebox, yalnızca sesi taklit etme ve yazılanları okuma işlevlerine sahip olmayacak. yapay zeka yani farklı dilleri konuşmanızı sağlamak dahilçok daha fazlasını yapacak:

“Voicebox, sesin içeriğini ve stilini korurken yüksek kaliteli ses klipleri üretebilir ve araba kornası veya köpek havlaması gibi önceden kaydedilmiş sesleri düzenleyebilir. Model aynı zamanda çok dillidir ve altı dilde konuşma üretebilir.”

Ses kutusu, sesinizi alarak, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Lehçe veya Portekizcebir içeriği seslendirebilmek.

Ayrıca farklı dillerde seslendirme için O dilde metin veya ses sağlamanız gerekmez.AI, Fransızca bir sesi veya metni İngilizceye veya desteklenen herhangi bir dile çevirebilecek.

Sadece 2 saniye içinde ses kopyalanabilir:

Günümüzün ses klonlama platformları, klonlama işlemi için en az 5 dakikalık kayıt gerektirse de, Meta gerçekten burada bir çığır açmıştır. Şirket, Ses Kutusu sadece 2 saniye kayıt ileSeslendirme stilini öğrenebileceğini ve bu stili seslendirmeye aktarabileceğini belirtti.

  • Ses düzenleme çalışması.

Tüm bunların yanı sıra ses kaydı yaparken yanlış söylediğiniz kelimeler de yapay zeka sayesinde Voicebox ile yapılabilmektedir. daha sonra düzenlenebilir.

Şirket, Voicebox ile ilgili araştırma makalesini yayınladı. Kullanıcıların yapay zekanın ilk seslerini duyabilecekleri demo sayfasını da yayınladı. Ama yapay zeka suistimal potansiyeli nedeniyle şimdi mevcut değil. Şimdilik sadece bilimsel çalışmalara açık olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu