Haber

Milletvekili adayı Açık 5 partiyi geride bıraktı

Elazığ’dan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık aldığı oy ile Türkiye’de 5 siyasi partiyi geride bıraktı.

14 Mayıs’ta bağımsız aday olarak seçime giren iş adamı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye genelinde önemli bir başarıya imza attı. Seçimlere partisiz giren ve Elazığ’ın ilk bağımsız kadın milletvekili adayı olan Prof. Dr. Açık seçim sonuçlarına göre 34.464 oy aldı. Açık, Türkiye genelinde 31 bin 928 oy alan Halk Kurtuluş Partisi, 27 bin 325 oy alan İktidar Partisi, 17 bin 864 oy alan Türkiye Komünist Hareketi ve 17 bin 688 oy alan Milli Yol Partisi oldu. ve 11.164 oy alan Yenilik Partisi.

Açık ise 2015 yılında Doğu Perinçek tarafından kurulan ve son seçimlerde adından sıkça söz ettiren Vatan Partisi ile de yarıştı. Vatan Partisi ile Vatan Partisi arasındaki fark 19 bin 315 oldu.

Ayrıca Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye genelinde onlarca bağımsız aday arasından en çok oyu alan kişi oldu. Son seçimlerde Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olarak seçime giren Bucak aşiretinden Mustafa Hakkı Bucak 21 bin 238 oy alırken, Elazığ’ın ilk kadın bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık tüm bağımsız adaylardan fazla oy aldı. Türkiye’de özellikle Bucak’ta. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu