Ekonomi

Murat Ülker ve Erdem İnan perakende sektörünü değerlendirdi

Murat Ülker ve Fazilet İnan perakende şubesini değerlendirdi

İSTANBUL – Perakende şubesinin önde gelen yöneticileri “Perakende Toplantısı Ne Oldu, Ne Olacak?” etkinlikte tanıştık. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker ve Trendyol CEO’su Erdem İnan katıldıkları oturumlarda perakende sektöründeki gelişmeleri anlattılar.

Türk perakende sektörünün önde gelen yöneticileri “Perakende Buluşması – Ne Oldu, Ne Olacak?” etkinlikte tanıştık. Etkinlikte perakende sektöründeki gelişmeler, ekonomik gelişmeler, tüketici davranışları gibi konular sektörün önde gelen temsilcileri tarafından değerlendirildi. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker ve Trendyol CEO’su Fazilet İnan katıldıkları oturumlarda perakende sektöründeki güncel gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, perakende sektörüyle ilgili olarak, “Nakit paraya sahip olmak, finansman bulmak 2024’te çok önemli olacak. Kârlı satışlar da çok önemli. Satarken kâr etmiyorsanız” dedi. mal, bu işin hiçbir anlamı yok. Bizim işimizde ani büyük satışlar, voleyi vurmak gibi ifadeler var.” “Olmadı, 2023’te de olmadı. Satışlarımız istikrarlı bir şekilde devam etti. 2024 zor bir yıl olacak ama hazırlıklarımızı da ona göre yapacağız. 2024’te nakit akışına dikkat etmek gerekecek.” dedi.

‘E-ticarette neler olacak’ oturumuna katılan Trendyol Grubu CEO’su Erdem İnan, “E-ticaretin 2023’teki pandemi sonrası yavaşlayacağı düşünülüyordu ancak pandemi öncesine yakın bir seviyede devam etti. Dünyadaki e-ticaret sektörünün büyüklüğü 5,5 trilyon dolardan 6 trilyon dolara ulaştı.” Türkiye’de ise 800 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye çıktı. 2024 yılında sınır ötesi e-ticaretin büyüyeceğini öngörüyoruz. Türkiye’de sınır ötesi ticaret alanında çok değerli fırsatlar var. E-ticaret alışveriş trendi ve medya tüketiminde “Yakınlaşma olduğunu görüyoruz. Bu da sosyal ağların e-ticarete girmesine ve e-ticaret şirketlerinin içerik üreten platformlara dönüşmesine neden oluyor” dedi.

“Türkiye’de e-ihracatın gelecek yıl katlanarak büyüyeceğini tahmin ediyoruz”

E-ihracatta ciddi bir büyüme beklediklerinin altını çizen Erdem, “Gelecek yıl Türkiye’de e-ihracatın katlanarak büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Türkiye’de 508 bin satıcı var. Maliyet ve maliyet açısından dünyayla rekabet edebileceğimizi düşünüyorum. E-ihracatın toplam ihracattaki payı yüzde 100’dür.” Bunu yüzde 1’den yüzde 10’a çıkarma hedefine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu