Haber

Okçulukta ‘Minikler Salon Türkiye Şampiyonası’ Gaziantep’te başlıyor

Türkiye Klâsik Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenecek Minikler Salon Türkiye Şampiyonası 2-4 Aralık tarihleri ortasında Gaziantep’te düzenlenecek.

İki gün sürecek yarışmada Kızlar ve Erkekler kategorisinde; 8-13 yaş aralığında 420 sporcu yarışacak. Minik sporcular Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Spor Salonu’nda 18 metreye oklarını atarak sıralama ve eleme atışlarını tamamlayacak.

YARIŞMALAR ESNASINDA YALNIZCA KLÂSİK KIYAFETLER GİYİLEBİLECEK

Müsabakaya yurdun dört bir yanındaki klâsik okçuluk kulüpleri ve ferdi atletler katılacak. Müsabakalar esnasında yalnızca klasik kıyafetler giyilebiliyor ve teknik konseyin denetiminden geçen klâsik oklar ve yaylar kullanılıyor. Bunlar dışında nişan almayı kolaylaştırıcı ekipmanlar ve rastgele bir çağdaş materyal kullanılamıyor.

4 Aralık 2022’de final müsabakaları sonrası Kadınlar ve Erkekler kategorilerinde ilk 3 sırayı alan sporcular için Hasan Kalyoncu Üniversitesi Spor Salonu’nda madalya merasimi düzenlenecek. Federasyon Lideri Cengiz Toksöz ve protokolün yer alacağı merasimler sonrası karşılaşmalar sona erecek.

Türkiye’de klâsik okçuluk karşılaşma ve kıyafet kuralları, Türkiye Klâsik Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenleniyor. TGTOF ayrıyeten Türk okçuluğunun yayılması ismine karşılaşmalar düzenliyor, hakem ve antrenör eğitimleri veriyor. Şimdi 2019’da kurulan Federasyon, üç yıl içinde 580 kulüp ve 12 binin üzerinde lisanslı atlete erişmiş durumda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu