Haber

Ormanya, ziyaretçilerine doğa ile iç içe vakit geçirme imkanı sunuyor.

Kocaeli’de bulunan “Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı” Ormanya’ya gelen ziyaretçiler, doğayla iç içe vakit geçirmenin keyfini yaşıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kartepe ilçesinde yaklaşık 2 bin dönümlük alan üzerine kurulan Ormanya’da 52 türden 829 hayvan bulunuyor.

Orman kütüphanesi, Ormanköy, kamp alanları ve yürüyüş parkurları gibi farklı aktivite imkanlarına da sahip olan Ormanya’yı her ay 500 bin kişi ziyaret ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, turizmde marka değeri olan Ormanya’nın her yıl milyonlarca doğaseverin uğrak noktası olduğunu belirtti.

Büyükakın, Ormanya’nın yemyeşil doğası, zengin doğal güzellikleri, dinlendirici atmosferi ve farklı aktiviteleriyle doğa severlere unutulmaz deneyimler sunduğunu belirtti.

Ormanya’nın “Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı” olarak misafirlerini ağırlamaya devam ettiğini vurgulayan Büyükakın, “Yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerimizi Ormanya’da buluşturmak ve memnuniyetlerini görmek bize büyük keyif ve mutluluk veriyor. Bin misafir ağırlıyoruz. ” ifadesini kullandı.

Kocaeli’de yaşayanların yaşam kalitesini artıracak yatırımların devam ettiğini vurgulayan Büyükakın, kadınından gencine şehrin tüm sakinleriyle “Mutlu Kocaeli Şehri”ni yeniden inşa etmek ve yaşatmak için çalıştıklarını kaydetti. çocuklardan yetişkinlere ve bunu çalışmaları, hizmetleri ve yatırımları ile yaptıkları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu