Haber

Rize’de Sağanak Yağış Dereleri Yükseltti

RİZE’de sağanak yağış nedeniyle derelerin su seviyesi yükseldi ve suyun rengi kahverengiye döndü. Akarsuların riskli olduğu alanlara iş makineleri yerleştirilerek sel riskine karşı önlem alındı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘sarı kod’ yayınladığı ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulunduğu Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Rize’de gece saatlerinde başlayan yağış, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Yağışla birlikte Güneysu ilçesindeki Gürgen ve Kanboz derelerinin su seviyesi ve debisi yükseldi. Suyun rengi yeşilden kahverengiye döndü. Su, dere boyunca ağaçlardan dalları ve ahşap modülleri sürükledi. Akarsuların riskli olduğu alanlara gruplar ve iş makineleri yerleştirilerek olası sel riskine karşı önlemler alındı.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların yarına kadar Artvin’in kuzey kesimleri ile Rize’nin yanında Trabzon’un doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgedeki valilikler tarafından yapılan uyarılarda; Kıyı kesimlerinde sel, sel, yıldırım, kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu