Haber

Sinan Ateş davasına bakan savcıların görev yeri değişti.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yaz kararnamesinin açıklanmasının ardından Ankara Başsavcısı Ahmet Akça yeni iş bölümünü belirledi.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre , yeni iş bölümü 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Eski İdeal Ocaklar Genel Lideri Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın koordinatörü olan Başsavcı Yardımcısı Durdu Özer, Genel Soruşturma Bürosu’ndan alınarak Bilgi Kabahatleri Soruşturma Bürosu’na atandı.

Özer’in yürüttüğü soruşturmayı Savcı Ayhan Ay ile birlikte yürüten Savcı Durmuş Ali Kaya, Özer’in görevli olduğu Bilişim Kabahatler Büro Amirliği’ne sevk edildi.

Başsavcı Yardımcısı Özer ile savcılar Ay ve Kaya’nın tatil nedeniyle izinli olduğu öğrenilirken, soruşturma dosyası Başsavcı Yardımcısı Ahmet Altun’a teslim edildi.

Adli tatil sonunda Özer’in koordinasyonunda belgelerin savcı Ay ve Kaya’ya teslim edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

MAHMUT AKINCI, MİLLETVEKİLİ GÖREVİ SORUŞTURMA DAİRESİNE GETİRİLDİ

Öte yandan yeni işbölümüne göre, son KHK ile İzmir’den Ankara’ya atanan Başsavcı Yardımcısı Can Tuncay, genel soruşturma dairesinde görevli 5 başsavcı yardımcısından biri olurken, Milletvekili vekili olacak. Başsavcılar Veysel Kaçmaz ve Mehmet Işık, Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na bakmaya devam edecek.

Meclis Hatalarını Araştırma Bürosu’ndan sorumlu Başsavcı Yardımcısı Halil Maçkaya, Memur Suçları Araştırma Bürosu’na, Başsavcı Yardımcısı Mahmut Akıncı ise Basın Suçları Araştırma Bürosu ve Meclis Suçları Araştırma Bürosu’na sevk edildi.

SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN SAVCININ GÖREVİNE ÜNSAL BAN DEVAM EDECEK

Kaçakçılık ve Organize Suçları Soruşturmadan Sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı Ahmet Yıkılmaz görevine devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu