Yaşam

Ünlü isimlerin 29 Ekim paylaşımları: Yaşasın Cumhuriyet

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmesiyle Türk tarihinde yeni bir sayfa açılırken, Anadolu’nun düşman işgalinden kurtarılmasının ardından yerini “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” deyimi aldı. en açık haliyle devlet yönetiminde. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan cumhuriyetin 100’üncü yılı, bu hafta sonu yurt genelinde birçok etkinlikle kutlanacak.

ÜNLÜ İSİMLERDEN 29 EKİM PAYLAŞIMLARI

ENGİN ALTAN DÜZYATAN

“Beyler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz!”

BURCU KARA

“Aman tanrım, dün gece saat 3’e kadar bu fotoğraf için uyuyamadım. Üzgünüm eşim. Çocuklarım ben de sizi çok seviyorum ama bütün fotoğraflar bir yana, bu bir yana. Olsa bile. Yalandır, güzeldir, rüya da olsa güzeldir, Cumhuriyetinizin 100 yılıdır.” “Üçüncü yılımda bu bana bir tatil hediyesi olsun. Ne dersin?”

ATA DEMİRER

“Beyler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.” M.Kemal Atatürk”

ARZUM ONAN

“İmkansız bir hayaldi; gerçekleşti. Yaşasın Cumhuriyet.”

SEDA ALKOR

“Cumhuriyetimizin 100. yılında, başta Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu günleri yaşatmak için mücadele eden, canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Nice 100 yıllara, Hindi.”

GUPSE ÖZAY

“Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun! Kızım, sizin de ilk Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.”

AHMET KURAL

“Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimiz 100 yaşındadır. Hepimize hayırlı ve bereketli olsun. Daha nice yüzlerce yıllara.”

MELTEM CUMBUL

ACUN ILICALI

“Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu, memnuniyetini ve heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyeti milletimize armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. yılı kutlu olsun. .”

CEM YILMAZ

“Cumhuriyetimizi bize armağan eden büyük Atatürk, 100. yıl dönümünde seni tüm kalbimle özlüyorum ve önünde saygıyla eğiliyorum. Yaşasın cumhuriyetim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu