Haber

Vali Hüseyin Aksoy, Aydın’a veda etti

18 Haziran 2020’de Aydın’da göreve başlayan ve son kararname ile Eskişehir Valiliğine atanan Hüseyin Aksoy, verdiği yemekle Aydın’ı uğurladı. 3 yıl 2 ay Aydın’da görev yaptığını ve bu süre zarfında birçok başarılı işe imza attıklarını kaydeden Vali Aksoy, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Aydın’da bir otelde düzenlenen veda yemeğinde Vali Aksoy döneminde ilde yapılan önemli yatırımlar konuklara slaytla gösterildi. Aydın merkez ile birlikte 17 ilçede önemli yatırımların yapıldığı veda yemeğinde konuşan AK Parti Milletvekilleri, Vali Hüseyin Aksoy’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

22 yıldır kesintisiz olarak valilik görevini yürüten isim.

Cumhuriyet tarihinin 22 yıl boyunca valilik görevini kesintisiz sürdüren seçkin isimlerden biri olan ve çalışma hayatı başarılarla dolu olan Vali Hüseyin Aksoy, 2001 yılında Muğla’da göreve başladıktan sonra Eskişehir Valiliği’ne atanmıştır. sırasıyla Mersin, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli ve Aydın’da devam ediyor.

“Saat 10:00’da Aydın’a veda ediyorum”

Konuşmasına Allah’a şükrederek başlayan Vali Hüseyin Aksoy, “18 Haziran 2020 tarihinde başladığım Aydın Valiliği görevinden yarın saat 10.00 itibariyle ayrılıyorum. Aydın benim 6. ilim. Vali olarak görevimdeyim.” Muğla Valiliği ile başladığım görevimde sırasıyla Mersin ve Samsun’da ortalama 4 yıl 3 ay görev yaptım.Daha sonra Diyarbakır’da 2 yıl 9 ay görev yaptım ve Kocaeli’ne atandım. 3 yıl Kocaeli’de çalıştıktan sonra geldiğim Aydın’da 3 yıl 2 ay görev yapmanın onurunu yaşadım. Böyle bir şehirde hizmet ettiğim için Allah’a şükrediyorum. İlimizde ve ilçelerimizde “Elimizden geldiğince Aydın’ı geliştirmeye çalıştım” dedi.

“Pandemi döneminde ihracatı artırdık”

Vali Hüseyin Aksoy, göreve başlar başlamaz pandeminin başladığını, Aydın’daki kurum müdürleri ile resmi ve sivil toplum kuruluşlarının 1,5 yıl süren pandemi sürecinde önemli çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Vali Hüseyin Aksoy, “Hepinizin bildiği gibi. 1,5 yıldır bir pandemi süreci yaşadık.Üretim ve hizmetler aksatmadı,sektördeki uygulamalar devam etti.Bazıları ihalesi yapılmış nadide yatırımlarımız için odalarımızda birlikte hareket ettik.Yatırım İzleme ve Uyum Daire Başkanlığımız (YİKOB) bölgenin kalkınması ve kalkınması için değerli çalışmalara imza attı.Sadece ekonomik değerlerin değil kültürel değerlerin korunması adına da değerli çalışmalar yaptık.Turizm potansiyelini daha iyi bir noktaya taşımak için Turizm Çalıştayı düzenledik. daha nezih bir yer.Sağlıktan eğitime, tarımdan sulamaya her alanda çok değerli yatırımlar yapıldı.Başta YİKOB olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“Eşi Hülya Aksoy’a da teşekkür etti”

Vali Hüseyin Aksoy, ilin kalkınması için ekonomik ve kültürel faaliyetlerini sürdürürken sosyal faaliyetleri de ihmal etmediklerini kaydeden Vali Hüseyin Aksoy, eşi Hülya Aksoy’un emeğine dikkat çekti. Vali Aksoy, “Sosyal çalışmaları ihmal etmedik. Sevgili eşim Hülya’nın koordinasyonunda belli yaş üstü 417 bin kadın hedef kitle belirledik. Yöntemle kurtarılırsa bizim için önemli bir sonuç. . Ayrıca Sağlık Müdürlüğü nezdinde engelliler için bilgi bankası oluşturduk” diyerek destek veren herkese teşekkür etti.

Aydın’da her görevin bittiğini ve görev süresinin dolduğunu belirten Vali Aksoy, “Ülkemizin 7 ilinde birçok kişinin görev yapamayacak olması benim için bir onurdur. İnşallah devam edeceğim. Eskişehir’deki halkımızın sorunlarını çözmek için çalışmak.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu