Sağlık

Yağ Yakma Enjeksiyonları Sonrası Cildi İflas Eden Influencer’ın Kan Donduran Hikayesi

Yaptırdığı yağ yakıcı enjeksiyonlar sonrasında enfeksiyona yakalanan kadının yaşadıkları bizi ürpertti. Vücudu kendini yiyen kadının hikayesini sizler için araştırdık. Detaylar içeriğimizde…?

Kaynak:https://www.dailymail.co.uk/health/ar…

Bugün sizlerle yağ yakıcı enjeksiyonlar sonrasında vücudunda yaralar oluşan 26 yaşındaki Beatriz Amma’nın hikayesini paylaşacağız.

Fitness alanında fenomen olan Amma; B12, C vitamini ve deoksikolik asit içeren meşhur yağ yakma kürünü vücuduna enjekte ettirdi.

Ancak Amma birkaç saat içinde hastalandı ve cildinin her yerinde kırmızı lekeler oluştuktan sonra hastaneye gitti.

Ancak; Doktorların, ‘başarısız enjeksiyon nedeniyle enjeksiyon bölgelerindeki dokuların ölmeye başladığını söylediğini’ anlattı.

Yaklaşık 30 bin takipçisi olan Amma, ilk komplikasyonlarını 2021 yılında yaşadı.

Amma, gittiği kliniğin temiz ve profesyonel göründüğünü belirtti. İşçilerin ‘ne kadar çok doz alırsa o kadar iyi olur’ dediğini de sözlerine ekledi. ‘Gerçekten tanınmış bir şirket tarafından yapıldığını söyledi ve bana şişeleri gösterdiğinde çok heyecanlandım.’

Amma’ya her kolundan 10, sırtından 20 ve karnından 20 olmak üzere yaklaşık 60 enjeksiyon yapıldı.

Seanslar bittikten sonra ateş, üşüme ve terleme belirtileri yaşayan genç kadının durumu gün geçtikçe kötüleşti. İki gün sonra cildinde enjeksiyonun yapıldığı yerde yara izleri belirdi. Beatriz, doktorların kendisine semptomlarının endişelenecek bir şey olmadığı konusunda güvence verdiğini iddia etti.

Ancak semptomları geçmeyen Amma, yaralarının giderek derinleştiğini anlattı.

Beatriz iki hafta boyunca acı çektikten sonra ölüm korkusuyla hastaneye gitti. ‘Saat 3’te gözyaşları içinde uyandım ve acil servise gitmem gerektiğini düşündüm. Acı dayanılmazdı ve enfeksiyon her yerdeydi. Vücudum çabasını kaybetmişti. ‘O kadar çok acı çektim ki öleceğimi sandım.’

Doktorlar, inceleme sonucunda genç kadına nekroz (enfeksiyon nedeniyle vücut dokusunun ölmesi) teşhisi koydu.

Derilerini dezenfekte etmeden enjeksiyon yapılan kişiler, tüberküloz ve cüzzamla aynı bakteri ailesinden olan mikobakteri apsesi riski altındadır. Semptomlar arasında irin dolu sivilceler, ateş, titreme ve kas ağrıları yer alır. Tedavi süreci irin drenajını, enfekte dokunun çıkarılmasını ve uzun süreli antibiyotik kullanımını gerektirebilir.

‘Hayalim bir fitness fenomeni olmaktı. Seyahat etmeyi ve bikini giymeyi çok seviyordum. Sahip olduğum vücut için çok çalıştım. Doktorlar bana bu hastalığın izlerini her zaman taşıyacağımı söyledi.’

Amma’nın yaraları Mart 2022’de iyileşti ancak hastalığının tekrarlaması üzerine Eylül 2022’de tekrar tedaviye başladı.

‘Yaralarımın iyileşmesi neredeyse bir yıl sürdü. Mümkün olduğunca fazla enfekte dokuyu çıkarmaya çalışmak için birçok ameliyat geçirdim. ‘Sözde basit bir şeyin neredeyse hayatımı alacağını ve bu yüzden hayatım için savaşmaya devam edeceğimi düşünmezdim.’

Beatriz, vücudunu yıllarca sakladıktan sonra beden pozitifliğine ilham vermeyi ve hastalıklar hakkında farkındalık yaratmayı umuyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

silivri-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu