Haber

Yozgat’ın Çekerek ilçesi yelken yarışlarına hazırlanıyor

Daha önce rafting şampiyonalarına ev sahipliği yapan Yozgat’ın Çekerek ilçesi şimdi de yelken yarışlarına hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük barajlarından biri olan Çekerek Barajı’nda yelken yarışları yapılması planlanıyor. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Hasret Akdurak, dünyanın en büyük Lavanta Adası ile dünyanın 2. rafting ve su sporları parkuruna sahip Çekerek ilçesinde, Türkiye’nin en büyük barajlarından biri olan Çekerek Barajı’nda yelken müsabakaları düzenlenmesi için incelemelerde bulundu.

Yozgat Valisi Ziya Polat ile Çekerek’e giden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Hasret Akdurak, Çekerek Barajı’nın yelken için uygun bir rüzgara sahip olduğunu söyledi. Yelken yapmanın olmazsa olmazı olan rüzgarın Çekerek Barajı’nda çok hoş olduğunu ifade eden Akdurak, “Hazırlık aşamasının ardından Valimiz Ziya Polat’ın talimatıyla ilk fırsatta burada hızla ulusal yelken yarışı düzenleyeceğiz. .”

Yozgat Valisi Ziya Polat, Lider Akdurak’a desteğinden dolayı teşekkür ederek, “Suyun rüzgarla buluştuğu bu güzel yerde yakın gelecekte gençlerimiz yelken sporu ile buluşacak. Yakın zamanda yarışmalara başlayacağız” dedi. – YOZGAT

haber-cavdarhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu