Haber

Adıyamanlı Milletvekili kickboks kemeriyle Meclis’e geldi

Adıyaman’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kick boksta bir kuşak olan milletvekili

ADIYAMAN Adıyaman’ın yeni Kick Boks sporcusu Milletvekili Mustafa Alkayış, meclise gitmeden önce son antrenmanına çıktı.

Koyu kahverengi birinci dan kuşağına sahip olan ve aynı zamanda kickboks hakemi olan Mustafa Alkayış, AK Parti’den milletvekili seçildi. Yıllardır hem sporu hem de siyaseti ortada yürüten Mustafa Alkayış, son antrenmanını yaptı. Uzun yıllar siyasetin içinde olan Mustafa Alkayış, siyasette olduğu gibi ringde de hünerli hücumlar yaparak spordaki başarısını gösteriyor. Türkiye Kick Boks Güneydoğu Bölge Lideri ve Milli Takım Antrenörü Haluk Erdoğan’ın gözetiminde antrenman yapan Mustafa Alkayış’a eldiven ve madalya verildi. Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ile Türkiye Kick Boks Güneydoğu Bölge Lideri ve Milli Grup Antrenörü Haluk Erdoğan, bundan sonraki milletvekilliği görevinde başarılar diledi. Türkiye Kick Boks Güneydoğu Bölge Lideri ve Milli Grup Antrenörü Haluk Erdoğan, “Yardımcım 4 yıl siyasetle sporu bir araya getirmiş ender siyasetçilerdendir. Sporu ve antrenmanı hiç aksatmadı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü. Bundan sonraki milletvekilliği hayatınızda başarılar dilerim. Kendisi bizim koyu kahverengi first dan sporcumuz ve aynı zamanda kick boks hakemidir” dedi.

AK Parti Milletvekili Mustafa Alkayış, kick boksla çocuğunu antrenmana götürürken tanıştığını belirterek, “Çocuğu antrenmana götürürken tesadüfen kick boksla tanıştım. Daha sonra bu sporu çok beğendim. Özel bir etkinlik yaptık. eğitimimi aksatmamak için çaba sarfediyorum.çünkü spor bu hayatın uğraşlarından biridir.insanı uzaklaştırır.insanı dinginleştirir.hayata tutunmasını ve o yorgunluğu bir kenara koymasını sağlar.bu yüzden herkesi ne olursa olsun davet ediyorum Spor yapılacak yaş grubu.Bizler her zaman sözün üstünlüğüne ve sözün gücüne inanan insanlarız.Aslında bu spor tanındığında kick boks sporu bilindiği için nasıl olduğu anlaşılacaktır. Yararlı ve ne kadar nazik” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş yaptığı konuşmada, “Yetmişten yetmişe gençleri ve çocukları, aileleri ve başta aileler olmak üzere bürokrasiyi, siyaseti ve çeşitli meslek gruplarını çocuklarla spor yapmaya koyduk. Bunlara en güzel örnek milletvekilimizdir.Değerli temsilcilerimizin ve milletvekillerimizin gelmesi bizi bu anlamda çok şanslı kılmaktadır.Spora özellikle sosyal, manevi ve fizyolojik katkılarına baktığımızda milletvekilimizin spora zaman ayırması. çok yoğun programı içerisinde spor yapmak aslında bireyin hem sosyal, hem ruhsal, hem fiziksel olarak dinlenmesi hem de bedeni için birebirdir.Kendini yenilemenin en güzel örneği diyebiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu