Ekonomi

Akcoat Ar-Ge Yatırımlarıyla Öne Çıkıyor

Gelişmiş kimyasal kaplama üreticisi Akcoat, Ar-Ge yatırımlarıyla öne çıkıyor. Ekonomive iş dergisi Turkishtime’ın ‘Ar-Ge 250’ araştırmasında şirket, sektöründe en çok Ar-Ge yatırımı yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı.

Yarım asra yakın süredir iki kıtada emaye, seramik, pigment, yapışmaz ve dekoratif kaplamalar olmak üzere 5 ana ürün grubunda üretim yapan Akcoat, dünyanın önde gelen markalarından biridir. ekonomi Yayınlarından Fortune dergisinin her yıl ülke ekonomisinin en büyük şirketlerini sıraladığı ‘Fortune 500’ araştırmasında geçen yıla göre 15 sıra yükselerek 439’uncu sırada yer aldı. Aynı listenin Kimyasal Bileşenler bölümünde ise 19. sırada yer aldı. Şirket, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ (ISO 500) araştırmasında geçen yıl 20 sıra yükselerek 426. sırada yer aldı. Şirket, Turkishtime Dergisi’nin bu yıl 10’uncusu düzenlenen Ar-Ge 250 araştırmasında Kimyasal Elementler ve Ürünler Şubesi genel sıralamasında 73 Ar-Ge projesiyle 22. sırada yer aldı.

“Türkiye ekonomisine katkımız ve Ar-Ge çalışmalarımız artarak devam edecek”

Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkı sağlama hedefi doğrultusunda Türkiye Cumhurbaşkanlığı araştırma yayınları listesine dahil edilmekten duyduğu memnuniyeti paylaşan Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım, şunları söyledi:

“Türkiye’nin iş dünyasını destekleyen önemli araştırma platformlarında bu tür başarılara imza atmak bizi hem gururlandırıyor hem de cesaretlendiriyor. Küreselleşme ve sürdürülebilir yüksek büyüme hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlerken, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasındaki yerimizi koruyoruz. Değerimizin yanı sıra, -Araştırma geliştirme faaliyetlerine ek olarak, akademik dünyada uzmanlara ve gençlere proje üretme olanağı sağlayan Ar-Ge merkezimizde inovasyon ve üretim teknolojileri alanındaki güncel çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Hedeflerimize giden yolda Ar-Ge ve inovasyona önem veriyor, sürekli özgün adımlar atmamızı teşvik ediyoruz.Hepsi “Akcoat çalışanlarını başarılarından dolayı canı gönülden kutluyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu