Haber

Biden ve Obrador, sınırda göçmenlik, uyuşturucu ve silah kaçakçılığını tartışıyor

YENİ ABD Lideri Joe Biden ve Meksika Devlet Lideri Andres Manuel Lopez Obrador, sistematik olmayan göçmenlerin sınırdan sınır dışı edilmesini kolaylaştıran “42. Madde”nin sona ermesine iki gün kala göçle mücadelede işbirliğinden bahsettiler, uyuşturucu ve silah kaçakçılığını ele aldılar.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Biden’ın bugün Obrador ile telefonda görüştüğü bildirildi.

Açıklamada, liderlerin bölgede “benzeri görülmemiş” göçü yönetmede ABD ile Meksika arasındaki iş birliğini geliştirmenin önemini ele aldıkları belirtildi.

ABD sınırındaki düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesini kolaylaştıran “Madde 42″nin sona ermesinin ardından göçmenlik işlemlerinin 8. Sayı kapsamında ele alınmasıyla ilgili taraflar arasında süregelen yakın uyumun ele alındığı belirtildi. ve sınır makamlarının ortasında güçlü yaptırım tedbirleri.

Açıklamada, cumhurbaşkanlarının göçmen sorununun genişletilmiş yasal yollarla insancıl ve düzenli bir şekilde yönetilmesi görüşünü paylaştığı ve Orta Amerika’dan gelen göçün temel nedenlerine odaklanma konusundaki ortak kararlılıklarını yeniden teyit ettikleri belirtildi.

Liderler sınırdaki göç yoğunluğunu görüştü

Biden ve Obrador’un yaptığı açıklamada, kuzey Meksika’daki yoğunluğun azaltılmasının aciliyetini ele aldılar. düşüşe neden olan başarılı ortak girişimi uygulamaya devam edeceklerini doğruladı.” terimi yer aldı.

Açıklamada, suç şebekelerinin ortadan kaldırılması yoluyla yasadışı fentanil ve silah kaçakçılığıyla mücadeleye yönelik iyileştirilmiş ve hızlandırılmış çabalar da dahil olmak üzere ikili işbirliğinin diğer alanlarında son dönemde yaşanan olumlu gelişmelerin taraflarca tasdik edildiği paylaşıldı.

Açıklamada, Biden’ın silah kaçakçılığıyla mücadele etmek ve Meksika’ya silah akışını azaltmak için mevcut tüm imkanları kullanacağı belirtilirken, liderlerin ortak sınırı modernize etme ve kapsayıcı ekonomik büyümeyi teşvik etme konusundaki kararlılıklarını yinelediği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu