Haber

Biden’ın sağlık raporu ‘başkanlık görevlerini yerine getirmeye uygun’

ABD Lideri Joe Biden’ın doktoru Kevin O’Connor, rutin muayenenin ardından Biden’ın sağlıklı ve dinç olduğunu, başkanlık görevlerini başarıyla yerine getirmeye uygun durumda olduğunu belirtti.

ABD’de başkanlık görevini tam olarak yerine getirip getiremeyeceğine yönelik tezlerle sık sık gündem olan 80 yaşındaki Joe Biden’ın sağlık raporu kamuoyuyla paylaşıldı. Doktor Kevin O’Connor, Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde yapılan muayenenin ardından hazırladığı raporda, Biden’ın “cumhurbaşkanı, başkomutan, devlet başkanı olarak görevlerini yerine getirmeye uygun” olduğunu söyledi. Biden’a göğsündeki lezyon için biyopsi yaptırdığını söyleyen Kevin O’Connor, sonuçların henüz çıkmadığını ifade etti. O’Connor, çok detaylı bir nörolojik muayeneden geçirilen Biden’ın Parkinson gibi nörolojik bir hastalığı olmadığını kaydetti. O’Connor, Biden’ın sürekli boğazını temizlemesinin ve öksürmesinin reflüden kaynaklandığını ve Covid-19’dan rastgele bir semptom olmadığını da vurguladı.

ABD tarihinin en yaşlı lideri olma ünvanına sahip olan Biden, 2024’te ikinci döneme aday olabileceğinin sinyallerini verdi. – WASHINGTON

haber-yuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu