Sağlık

Bir İlişkide Karşılıklı Güven Bağı Oluşturmayı Deneyebileceğiniz 10 Yol

İlişkiler inanca dayalıdır. Başkalarına güvenmediğinizde, kendinizi insanlardan, anlamlı bağlantılardan ve gerçek hayattan mahrum bırakırsınız.

Peki birine karşılıklı olarak nasıl güvenirsiniz?

Gelelim içeriğe!

1. Önce eşinize saygı gösterin.

Karşılıklı saygı, eşinizle güven oluşturmanın en uygun yollarından biridir. Eşiniz ihtiyaçlarını paylaştığında dinleyerek kibar olun.

2. Partnerinizle açık iletişim kurun.

Bağlantı ve güven, bir ilişkide her zaman el ele gider. Olumsuz duyguların zamanla iltihaplanmasına izin vermek yerine, nasıl hissettiğinizi söyleyerek, göz teması kurarak ve mevcut durumda onlara karşı dürüst olarak eşinizin inancını kazanın.

3. Sonları iyi belirleyin.

Sınırlara saygı duymak, güven inşa etmenin güçlü bir yoludur. Fiziksel sınırlara ve nefes alacak bir alana sahip olmak değerlidir. Siz ve eşinizin de yalnız zaman geçirdiğinizden emin olun.

4. Şüphelerden yararlanın.

Sağlıklı bir ilgiyle bile partnerinizin aklını okuyamazsınız. Herhangi bir endişeniz varsa, bir soru sorun, ancak eşinize şüphe avantajını sağlayın. Bu yaklaşım partnerinize kendi bakış açıları hakkında konuşma fırsatı verir.

5. Ona karşı savunmasız olun.

Başarılı bağlantılar, ortakların birbirlerine karşı dürüst ve açık olmasına bağlıdır. Ona karşı savunmasız olun, bu yüzden diğer insanlara karşı duvarlarınız varken bunu ona yapmayın. Ayrıca partneriniz hayal kırıklığını dile getiriyorsa veya zor bir dönemden geçiyorsa, onun yanında olun ve ihtiyaçlarına özen gösterin.

6. Bağınıza her zaman özen gösterin ve özen gösterin.

Partnerinizin pahalı olduğunu bildiğinden emin olun. Bunu, eşinizin normalde yaptığı bir işi proaktif olarak üstlenerek, yeni bir sevgi dili deneyerek veya yalnızca eşinize iltifat ederek yapabilirsiniz.

7. İlişkideki yanlışları kabul edin.

Bir hata yaparsanız, verilen hasarın sorumluluğunu olgun bir şekilde üstlendiğinizden emin olun. Öncelikle, çok geç olmadan kara bulutları temizleyin ve eksiklerinizi partnerinizle paylaşın; aksi halde güvensizlik doğabilir. İyi niyetli olsanız bile, yine de incinmeye neden olabilir.

8. Rastgele bir konu hakkında konuşuyorsanız, o kelimeyi mutlaka saklayın.

Bu, inancı korumanın en kesin yollarından biridir; Bir şeyi yapacağım diyorsan, mutlaka yap. Sözünüzü tutamasanız bile, partnerinizin onu neyin beklediğini bilmesi için durumu net bir şekilde açıklayın. Sözler değerlidir, ancak harekete geçmek ve eşinize sözlerinin değerli olduğunu göstermek daha değerlidir. Sözler vermek ve bunları yapmak, güveni yeniden inşa etmenin olağanüstü bir yoludur. ?

9. Karşılıklı yanılgılara analitik olarak odaklanın.

Güven eksikliği genellikle övünme veya aldatmadan kaynaklanır. Bir ortağın eylemleri, sözlerinden daha etkili olabilir; Siz veya eşiniz sözlü bir özür dileyerek, önceki eylemlerin geçmişte kaldığını söyleyerek ve eylemlerle imana layık olduğunuzu göstererek inancınızı kazanabilirsiniz.

10. Son olarak; Her zaman birbirinize açık olun.

Endişelerinizi veya neyin iyi gittiğini iletmek için orta sırayı kontrol etmek isteyeceksiniz. Her iki tarafın da ilişkilerinin nasıl gittiği konusunda hemfikir olduğunu belirlemek veya hangi alanlarda uzlaştırılması gerektiğini açıkça tartışmak, inanç duvarını oluşturmaya yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu