Ekonomi

CHP’de yeni MYK, Başbakan toplantısından sonra belli olacak

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dün son kez MYK toplantısı yaptıklarını belirterek, hem seçim değerlendirmesi hem de 9 ay sonra yapılacak yerel yönetimler seçimleri ile bu seçimler öncesi yapılacakların masaya yatırıldığını ve özeleştiri yaptıklarını söyledi. .

“Ülkemizde her iki seçmenden birinin oyunu Başkanımız aldı” diyen Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muhalefetin bu desteği sürdürmesi ve artırması, hükümeti kontrol ve dengede kullanması, iktidarın millet adına sorumsuzluğunun bir nebze de olsa kontrol altına alınmasını sağlayacaktır. Erdoğan da bunun farkında. Bu desteği dağıtmaya çalışıyor. Onun için çabalıyor. Partimizin iç işlerine karışmak için bunu açıkça söylüyor.”

Dünkü toplantıda “samimi bir özeleştiri” yaptıklarını belirten Öztrak, “Hiç şüphesiz bu özeleştirinin önemli bir kısmı, hükümetin gerçek dışı popülist iftira politikasını bu kadar pervasız ve alçakça kullanmasına yanıt vermemektir. kampanya sürecinde…”

“Bugün seçimden sonraki 5. gün. 9 ay sonra yapılacak yerel seçimler için mücadelenin başlamasının kanaatimizce 5. günü” diyen Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü: yaşadıklarımızdan ders alarak, eksikliklerimizi gidererek, yenilenerek mücadeleye azimle devam edin.”

MYK İstifası

Öztrak, sürece destek amacıyla dün yapılan MYK toplantısında Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin partinin uygulamalarına ve üslubuna uygun olarak seçim sonrası yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısından önce istifalarını sunduklarını söyledi.

Öztrak, “Hafta sonu yapılacak Parti Meclisi toplantısından sonra Genel Başkanımız yeni Merkez Yürütme Kurulu’nu belirleyecek… Kongrelerle ilgili karar, hafta sonu yapılacak Parti Meclisi’nde de değerlendirilecek.”

hasankeyfajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu