Ekonomi

Depremden Etkilenen 10 İlde Bireysel Sulama Desteği Başvuru Süresi Uzatıldı

Depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da kırsal kalkınma takviyeleri kapsamında kişisel sulama sistemleri takviyesi başvuruları 8 Mayıs’a kadar uzatıldı. Diğer iller için başvuru tarihi 17 Mart olarak belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Katkıları Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak bugün yürürlüğe girdi. Buna göre; Deprem nedeniyle Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamına alınan 10 ilde sulama desteği başvuruları 8 Mayıs’a kadar uzatıldı. Diğer iller için başvuru tarihi 17 Mart olarak belirlendi.

Tebliğ’e eklenen süreksiz nokta ise şöyle:

Başvurular, Olağanüstü Hal ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki OHAL kapsamındaki illerden yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, bu tebliğ kapsamındaki başvurular 8 Mayıs 2023 tarihine kadar yapılabilecek.”

Olağanüstü hal kapsamına girmeyen diğer iller için başvuru tarihine ilişkin karar şöyle:

“Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ’in 14. maddesinin yedinci fıkrasında yer alan ‘2022 yılı için 15 Mart’ ibaresi ‘2023 yılı için 17 Mart’ olarak değiştirilmiştir.”

Tebliğ’in 14. maddesinin 7. fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

“Bu Tebliğ kapsamında yapılacak başvurular, başvuru sahipleri tarafından 2022 yılı için 15 Mart tarihinden itibaren 30 gün, diğer uygulama yıllarında 1 Ocak tarihinden itibaren 60 gün içinde ve tek seferde il müdürlüğüne teslim edilerek yapılır. nüshası son başvuru tarihinin iş günü sonuna kadar verilir.Ayrıca şekli ve içeriği güncel Başvuru Kılavuzunda belirlenen ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış belge alındı/dosya iade belgesi iki nüsha olarak başvuru sırasında verilir. • Başvurunun son gününün tatil gününe denk gelmesi durumunda bir sonraki işgünü mesai bitimine kadar başvuru yapılabilir.Başvuru işlemleri güncel Başvuru Kılavuzunda belirtilen biçimde yapılır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu