Yaşam

Hatay’da evleri yıkılan çift Bursa’da dünyaevine girdi.

2 yıl önce Hatay’da tanışıp nişanlanan 34 yaşındaki Adem Akçe ile 29 yaşındaki Tülin Sümbül, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem nedeniyle son anda evlerinden çıkabildi. .

Evi yıkılan Adem ve Tülin çifti, Hatay’ın Antakya ilçesinden Bursa’ya geldi.

Hayalini kurdukları düğün için aldıkları çeyiz enkaz altında kaldı.

Hala korkulu anları yaşayan çift, kaldıkları otelin de desteğiyle nikah masasına oturdu.

“Teşekkür ederim”

Otel çalışanlarının da katıldığı törende nikah masasına oturan çiftten Adem Akçe şunları söyledi:

Hatay’da hayat durduğu için buraya geldik. 12 gün önce buraya geldik. Vardığımızda AFAD’a gittik. Soyadımız işe yaramadığı için sorun yaşayabilirdik. Tanrı herkesi korusun. Düğün tarihini geçen hafta aldık. Mobilya üzerine bir işim vardı. Bursa’da böyle bir işim olursa mesleğimi icra etmek isterim. Şimdi hayatımıza burada devam etmek istiyoruz. Hatay’da yıkılan evimiz ile birlikte aldığımız anılarımız ve düğün eşyalarımız gitti. Çok şükür elimiz ayağımız var. Tekrar yüklenecek, tekrar eşya alabiliriz.

“Hayatı yeniden inşa etmek istiyoruz”

Evlendikten sonra Akçe soyadını alan Tülin, şu ifadeleri kullandı:

Hatay Antakya semtinde otururduk. Depremle hayatımızı nasıl kurtardık bilmiyorum. Orada 10 gün kaldık. Sonra buraya gelmeye karar verdik. AFAD’a yerleştik. Daha sonra bizi otele gönderdiler. Hayallerimizin evliliğine adım atmak istedik. Birer birer başka yerlere gönderilebilirdik. Bugün evlendik. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Şimdi yeniden bir hayata başlamak istiyoruz. Ben kasiyerdim. İnşallah burada iş bulursak evimizi kurmak istiyoruz.

Genç çiftin nikah şahitliğini Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, Bursa İl Turizm Müdürü Kamil Özer, Gönlüferah Otel Müdürü Uğur ve Akbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Akbaş yaptı.

haber-derince.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu