Haber

İzmirli depremzede üreticilere can simidi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için İzmir’den deprem bölgesine gönderdiği tırlardan ilki Osmaniye’ye ulaştı. Osmaniye kırsalında hayvancılıkla uğraşan üreticilere yem dağıtımına başlandı. Köy Koop İzmir Birlik Lideri Neptün Soyer, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bölgedeki üreticilerle bir araya gelerek sıkıntılarını tespit etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine yönelik güçlendirme çalışmaları kapsamında bölgede üretimin devam etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Küçük ölçekli üreticilerin deprem afeti nedeniyle hayvan yemi ihtiyacının ve zararlarının tespiti için sahada çalışmalar yapılıyor ve takviyeler üreticilere ulaştırılıyor. Önceki gün 5 tır dolusu yemi hayvan üreticilerine ulaştırmak için yola çıkan tırlardan ilki Osmaniye’ye geldi.

Köy Koop İzmir Birlik Lideri Neptün Soyer ve yönetim kurulu üyeleri, yardım kampanyalarının yanı sıra Osmaniye merkez ve kırsalında gerçekleştirilen destek faaliyetlerine katıldı. Soyer burada üreticilerle bir araya gelerek ihtiyaçlarını tespit etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Köy Kooperatifi de bölgedeki mevcut kooperatifleri canlandırmak için çalışıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu