Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer: Adana’da Eğitime Başlama Tarihini 13 Mart’a Erteledik

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “1 Mart’ta Adana’da eğitime başlayacağımızı duyurduk. Ancak yeni verilere göre bunu 13 Mart’a erteledik.”

Mahmut Özer, bugün Adana Güvenlik ve Acil Durum Uyum Merkezi’nde (GAMER) şu açıklamayı yaptı:

“Bu hafta içinde İçişleri Bakanlığı ve AFAD Başkanlığı ile birlikte yeni okullar kurmaya devam edeceğiz. Konteyner kentlerde prefabrik okulların yapılması için tüm imkanları seferber ettik. Bakanlık olarak öğrencilerin tüm konteynırlara televizyon yerleştirmesini sağlıyoruz. TRT EBA’yı takip edin.

“510 NOKTADA DESTEK VE KÜLTÜR KURSU AÇACAĞIZ”

Bu öğrenciler sınava girecek. Bu öğrencilere ilk adım olarak ikinci dönem sınav konularını sınavdan çıkardığımızı anlatmıştık. 1 Mart prestijiyle bu öğrencilerimizi sınava hazırlamak için 510 noktada destek eğitim kursları açacağız. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu çocuklarımızı sınava hazırlamak için her türlü takviyeyi yapacağız.”

ADANA’DA OKULLARIN AÇILMASI 13 MART’A ERTELENDİ

Adana’da okulların açılışını 13 Mart’a ertelediklerini kaydeden Mahmut Özer, “10 ilde çok hareketli bir süreç yaşıyoruz. Her geçen gün bilgiler değişiyor ve aldığımız kararları her gün güncelliyoruz. 1 Mart’ta Adana’da eğitime başlayacaktı. Ancak yeni gelen bilgilere göre bunu 13 Mart’a erteledik. 13 Mart’ta yeni verileri güncelleyip durumu tekrar kamuoyuyla paylaşacağız.”

nallihan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu