Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Konseyi, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.

Erdoğmuş, toplantının başında üç milletvekiline gündem dışı kelam verdi.

MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, gündem dışı konuşmasında, Osmanlı Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti’nde Bursa’ya verilen değere değinerek, geçmişten günümüze kente yapılan yatırımları anlattı.

“Avrupa Kenti” unvanını alan birinci kentin Bursa olduğunu anımsatan Vahapoğlu, “Bursa yenilik, teknoloji, inovasyon, kültür demektir.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Özden Kaboğlu ise 7 Kasım 1982 tarihinde oylanan 1982 Anayasası’nın 40. yılına ilişkin konuşmasında, Anayasa’da 1987’den 2017’ye kadar 20 defa değişiklik yapıldığını söyledi.

Bu değişikliklerin birbiriyle çeliştiğine dikkati çeken Kaboğlu, Anayasa’ya saygı sorunu olduğunu, Anayasa Mahkemesi gündemindeki Öğretmenlik Meslek Kanunu’na bir an evvel karar verilmesi gerektiğini tabir etti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Saldırının sorumlularına gereken cezaların verileceğini vurgulayan Açıkgöz, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi eğitenleri ve destekçilerini bildiklerini, hesabını soracaklarını belirtti.

“Aziz milletimiz birlikte acılarını bertaraf etmiş ve birlikte dik durmayı, yılmamayı başarmıştır” sözünü kullanan Açıkgöz, akınla turizmin de baltalanmaya çalışıldığını ancak bunun başarılamadığını lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu